9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Восени в Україні висадили 58 мільйонів дерев

Під час осінньої висадки дерев у рамках програми «Зелена країна» в Україні висадили майже 58 мільйонів дерев, що на 40% більше, ніж планували.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Бізнес район.

Про це голова Державного агентства лісових ресурсів України зазначив під час пресконференції, що відбулася у четвер, 2 грудня.

Найбільше дерев висадили на Житомирщині – 14,2 мільйона сіянців.

На другому місці по темпах – Волинь – 5 мільйонів.

На третьому – Київщина. Там висадили майже 4,5 мільйона сіянців.

Запорізька область висадила близько 4,3 мільйона сіянців.

Луганщина і Львівщина висадили  3,5 мільйони кожна.

«Відзначу, що із загальної кількості висаджених рослин – 6,6 мільйона штук ми висадили на землях територіальних громад», – зазначив голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болеховець.

Він додає, що їх часто запитують, чи встигнуть висадити 1 мільярд дерев за три роки? Так, не варто дивуватися що зараз програма виконана на 6%. Ліс висаджується не лінійно, а за правилами вегетаційних сезонів.

Найсприятливішим часом для цього є весна. Менш сприятливою порою року є осінь. Влітку та зимою ліс не висаджують. Графік висадки матиме чітко виражені піки, які будуть співпадати із веснами.

«У 2022 році ми плануємо висадити більше, ніж 300 мільйонів сіянців. У 2023 – 330. У 2024 – 334. Активно працюємо над нарощенням потужностей. Цього року відкрили сучасний насіннєво-селекційний завод у Львівській області. Днями відкриваємо такий самий завод на Донеччині», – розповів пан Юрій.

Він додає, що протягом наступного року планують відкрити ще дев’ять заводів: у Київській, Житомирській, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській, Волинській, Івано-Франківській, Тернопільській та Хмельницькій областях.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають