9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Відтворення лісів: За п’ять років в Запорізькій області висадять рекордну площу лісу

Програма розвитку лісового фонду Запорізької області на період 2018-2022 років в частині створення захисних лісових насаджень, стійких до засушливого клімату, демонструє перші позитивні результати.

Для обговорення прийдешнього масштабного заходу стосовно заліснення територій області відбулась нарада під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна. Участь у заході взяли начальник Запорізького управління лісового та мисливського господарства Володимир Селюк, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрій Поляков та його заступник Олександр Ясинецький. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Запорізької ОДА.

Начальник управління лісогосподарства повідомив, відповідно до Програми розвитку лісового фонду у цьому році планується створити 603 гектара нових лісів. Вони будуть розподілені рівномірно між державними лісогосподарськими підприємствами області. В середньому по 120-140 гектарів на кожне господарство. Загалом у рамках Програми планується щорічно створювати по 603 гектари лісів і за п’ять років управлінням буде створено 3000 гектарів нових лісів.

На сьогодні вже створенню нових насаджень: у Бердянському (28,9 га), Приморському (17,4 га),  Оріхівському (11 га), Більмацькому (12 га) та Гуляйпільському (10,7 га) районах. Варто зазначити, що землі під висадку лісів не використовуються для сільського господарства та виробництва, тому там можливе заліснення.

Учасниками наради було вирішено у найближчий час в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» провести відкритий масштабний захід і продемонструвати механізовану висадку лісу на базі Мелітопольського лісового господарства. За даними управління, у поточному році планується створення лісових культур, за кошти обласного бюджету у таких районах: Бердянський – 39,9 га; Василівський – 17,8 га; Запорізький – 27,5 га; Токмацький – 95,8; Приморський – 36,7 га; Вільнянський – 5 га; Новомиколаївський – 70,5 га; Кам’янсько-Дніпровський -124,4 га; Оріхівський – 18 га; Пологівський – 40 га; Більмацький – 12 га; Гуляйпільський – 12,6 га; Мелітопольський – 12 га; Приазовський -16,3 га; Якимівський – 74,5 га. У лісових господарствах буде висаджуватись дуб, ясен, акація, сосна, тополя, інші види дерев та чагарників, які можуть рости у ґрунтах області.

Варто зазначити, Запорізька область, як і решта областей південно-східного регіону, упродовж останніх років залишалася без бюджетного фінансування. У зв’язку з цим роботи по створенню лісових культур майже не проводилися з 2014 року. За останній час по області було створено всього 89 га лісових культур (6 га в 2017 році та 83 га в 2016 році).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають