9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

Відео: В Константинівці відкрили відновлені очистні споруди

У Костянтинівці після реконструкції відкрили очисні споруди, які не функціонували вже 10 років. На реконструкцію витратили 36 млн грн.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Знамя индустрии“.

Очисні споруди Костянтинівки в експлуатації з 1972 року. Протягом 45 років інтенсивного використання обладнання повністю застаріло і не функціонувало в повному обсязі. В результаті фактичні показники складу стічних вод в кілька разів перевищили гранично допустиму концентрацію шкідливих речовин. Серед елементів, що негативно впливають на організм – азот амонійний, нітрати, сульфати, хлориди, фосфати та інші.

Забруднені стічні води скидалися в річку Кривий Торець, яка впадає в Сіверський Донець – основну артерію для забезпечення питною водою північних міст Донецької області. Тому питання реконструкції очисних назріло давно, а географія проблеми поширилася і за межі Костянтинівки.

У 2008 році державний регіональний проектно-вишукувальний інститут «Дніпродіпроводгосп» розробив проектно-кошторисну документацію відновлення споруд. Однак з мертвої точки справа зрушила лише в грудні 2015 року. Гроші для реконструкції, в сумі 36 мільйонів, були виділені з обласного екологічного бюджету. Генеральним підрядником виступила Костянтинівська фірма ТОВ «Оквін-5».

blank
Фото: “Знамя индустрии”

Для фінального завершення проекту потрібно було два роки. І ось, 5 грудня відбулося відкриття очисних споруд за участю губернатора, представників облдержадміністрації, місцевої влади, підприємства «Компанія« Вода Донбасу »і громадськості.

Після нетривалої церемонії, всіх гостей запросили на екскурсію по оновленому об’єкту. Упорядкована обгороджена територія, відремонтовані будівлі і нове обладнання – так представили відвідувачам відновлені очисні. А ось технологічні етапи обробки стічних вод кардинальних змін не зазнали. Про це розповів директор Костянтинівського ВУВКГ Аркадій Демченко.

Принципи та ступені очистки стоків залишилися колишніми, тільки тепер вони здійснюються на новому обладнанні. Зараз повний цикл передбачає шість етапів, включаючи знезараження і освітлення води. Ми сподіваємося, це дозволить привести показники забруднених речовин в стоках до санітарних норм. Говорити про результати можна буде через кілька тижнів, – зазначив Аркадій Демченко.

Глава ВГА Павло Жебрівський підкреслив, що він не готовий поставити вищу оцінку виконану роботу. Є недоліки, які треба виправляти.

 Думаю, тижні через три ми відвідаємо об’єкт з повторною ревізією і побачимо на виході вже по-справжньому осветленную воду. Перед нами стоїть завдання зробити все водойми області чистими. Перший етап на цьому шляху – реконструкція очисних споруд в містах регіону. У Костянтинівці, Бахмуті, Добропілля і Іванівці ці проекти вже реалізовані, в наступному році завершиться відновлення всіх очисних в регіоні, – пообіцяв губернатор.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають