9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Жовтня, 2021

Відео: В Константинівці відкрили відновлені очистні споруди

 • У Костянтинівці після реконструкції відкрили очисні споруди, які не функціонували вже 10 років. На реконструкцію витратили 36 млн грн.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Знамя индустрии“.

  Очисні споруди Костянтинівки в експлуатації з 1972 року. Протягом 45 років інтенсивного використання обладнання повністю застаріло і не функціонувало в повному обсязі. В результаті фактичні показники складу стічних вод в кілька разів перевищили гранично допустиму концентрацію шкідливих речовин. Серед елементів, що негативно впливають на організм – азот амонійний, нітрати, сульфати, хлориди, фосфати та інші.

  Забруднені стічні води скидалися в річку Кривий Торець, яка впадає в Сіверський Донець – основну артерію для забезпечення питною водою північних міст Донецької області. Тому питання реконструкції очисних назріло давно, а географія проблеми поширилася і за межі Костянтинівки.

  У 2008 році державний регіональний проектно-вишукувальний інститут «Дніпродіпроводгосп» розробив проектно-кошторисну документацію відновлення споруд. Однак з мертвої точки справа зрушила лише в грудні 2015 року. Гроші для реконструкції, в сумі 36 мільйонів, були виділені з обласного екологічного бюджету. Генеральним підрядником виступила Костянтинівська фірма ТОВ «Оквін-5».

  Фото: “Знамя индустрии”

  Для фінального завершення проекту потрібно було два роки. І ось, 5 грудня відбулося відкриття очисних споруд за участю губернатора, представників облдержадміністрації, місцевої влади, підприємства «Компанія« Вода Донбасу »і громадськості.

  Після нетривалої церемонії, всіх гостей запросили на екскурсію по оновленому об’єкту. Упорядкована обгороджена територія, відремонтовані будівлі і нове обладнання – так представили відвідувачам відновлені очисні. А ось технологічні етапи обробки стічних вод кардинальних змін не зазнали. Про це розповів директор Костянтинівського ВУВКГ Аркадій Демченко.

  Принципи та ступені очистки стоків залишилися колишніми, тільки тепер вони здійснюються на новому обладнанні. Зараз повний цикл передбачає шість етапів, включаючи знезараження і освітлення води. Ми сподіваємося, це дозволить привести показники забруднених речовин в стоках до санітарних норм. Говорити про результати можна буде через кілька тижнів, – зазначив Аркадій Демченко.

  Глава ВГА Павло Жебрівський підкреслив, що він не готовий поставити вищу оцінку виконану роботу. Є недоліки, які треба виправляти.

   Думаю, тижні через три ми відвідаємо об’єкт з повторною ревізією і побачимо на виході вже по-справжньому осветленную воду. Перед нами стоїть завдання зробити все водойми області чистими. Перший етап на цьому шляху – реконструкція очисних споруд в містах регіону. У Костянтинівці, Бахмуті, Добропілля і Іванівці ці проекти вже реалізовані, в наступному році завершиться відновлення всіх очисних в регіоні, – пообіцяв губернатор.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Аудит ЄС підтвердив дієвість системи державного контролю якості молочних продуктів

  Єврокомісія завершила аудит офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів з України, які призначені для експорту до Європейського Союзу.

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.Про це повідомив міський...

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у...

  Метінвест подарував ЦГЗК новий пасажирський автобус

  На ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» з'явився новий пасажирський автобус Otokar Territo U. Це подарунок співробітникам від генерального директора Групи Метінвест до ювілею...

  Передане Україні науково-дослідне судно “Belgica” увійшло у Чорне море

  Науково-дослідне судно України “Belgica” увійшло у Чорне море і взяло курс на Одесу. Прибуття судна очікується протягом найближчих днів.

  АМПУ спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку профінансують підготовку проєктів концесії в порту Чорноморськ

  19 жовтня було підписано договір між Міністерством інфраструктури України, Європейським банком реконструкції та розвитку і ДП "Адміністрація морських портів України" щодо підготовки...

  Зараз читають

  Нафтогаз планує модернізувати Миколаївську теплоелектроцентраль

  «Нафтогаз України» у 2022 році планує модернізувати Миколаївську ТЕЦ разом з місцевою владою.Про...

  Укрзалізниця продає гелікоптер Bell 430

  АТ «Укрзалізниця» планує продати непрофільні активи – машини представницького класу та гелікоптер Bell 430.

  Аеропорт Херсон розширить зону вильоту пасажирського термінала (фото)

  Аеропорт Херсон планує розширити зону вильоту терміналу на 3 тисячі квадратних метрів, повідомили на підприємстві.

  Крюківський вагонобудівний завод виготовив 574 вантажних вагони з початку року

  Крюківський вагонобудівний завод в січні-вересні 2021 року, у порівнянні з січнем-вереснем 2020 року, зменшив виробництво вантажних вагонів...