9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Весною 2022 року в Житомирі запустять завод із переробки сміття

Завод із переробки сміття потужністю 85 тисяч тонн за рік, який будують у Житомирі, планують запустити в березні 2022 року.

Про це мер міста Сергій Сухомлин повідомив сьогодні у Києві на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президенті України, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на НВ.

«Глибина переробки на цьому заводі буде 90%, за рік він вироблятиме 40 тисяч тонн RDF-пального. Для прикладу, це заміщення приблизно 20 млн кубів газу», — сказав Сухомлин.

Він додав, що завод дозволить забезпечувати теплом майже 30% Житомира.

Крім того, два заводи з переробки побутових відходів будують у Львові, повідомив мер міста Андрій Садовий в ході Конгресу.

«Один завод — ТПВ, його перша частина — станція компостування. Половина всіх побутових відходів — це органіка, і ми її переробляємо, отримуємо компост і навіть продаємо його через Прозорро. Також ми будуємо великий завод на майданчику водоканалу, де переробляють мул зі стоків для виробництва біогазу», — розповів Садовий.

Зараз в Україні немає жодного підприємства з переробки сміття. За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського на сьогодні є лише сортувальні лінії при полігонах. В більшості це відбирання пластику, скла, алюмінію та заліза, що зазвичай відбирається ще з баків.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають