9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про відходи

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та загалом законопроєкт №2207-1-д «Про управління відходами».

Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у своєму Telegram-каналі. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK centre.

За ухвалення відповідного законопроєкту проголосували 282 народні депутати. Таким чином, в Україні запущено реформу управління відходами.

Зазначимо, раніше екологічний комітет Верховної Ради рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні законопроєкт «Про управління відходами». У законопроєкт додали нові положення, що регулюють поводження з відходами, утвореними внаслідок військової агресії Росії проти України.

blank

За словами голови комітету Олега Бондаренка, законопроєкт дозволить:

  • наблизити законодавство України до законодавства ЄС;
  • запровадити європейську ієрархію поводження з відходами;
  • дозволити закрити старі звалища та забезпечити приведення функціонуючих до європейських норм;
  • забезпечити використання роздільного збору відходів;
  • створити сприятливі умови для будівництва сміттєпереробних заводів;
  • запровадити розширену відповідальність виробника.

Крім того, наприкінці 2021 року Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт щодо створення Національного реєстру промислових викидів та перенесення забруднювачів.

blank

Дещо раніше Кабмін схвалив оновлений національно певний внесок України відповідно до Паризької угоди (НОВ-2). Документ передбачає скорочення викидів парникових газів до 2030 року на 65% – до 35% від рівня 1990 року. Для цього Україні знадобиться щорічне фінансування у розмірі близько $10 млрд.

За оцінкою Європейської Бізнес-Асоціації, Україна може скоротити парникові викиди до 45% до 2030 року. Для цього необхідно гарантувати інвестиції у заходи щодо декарбонізації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають