9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

В Україні розпочалося заповідання пралісів

Науковці та лісники підписали клопотання про створення пралісових пам’яток природи

Процес заповідання пралісів означає, що відтепер ділянки, або цілі ліси, що відповідають критеріям пралісів, квазі-пралісів чи природних лісів будуть віднесені до заповідних. Відповідну ініціативу подало Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства. Так, представники Всесвітнього фонду природи WWF в Україні, науковці та лісівники підписали клопотання про створення пралісових пам’яток природи у ДП «Болехівське лісове господарство».

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Першим подав висновок про надання відповідного статусу лісам, площею у майже півтораста гектарів Болехівський лісгосп. Решта держлісгоспів Івано-Франківщини незабаром також узаконять праліси на своїх територіях. Наступним кроком стане подання клопотання в обласне управління екології Івано-Франківської ОДА та передача на голосування до обласної ради.

Нагадаємо, що у 2017 році Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат». У цьому документі визначаються поняття, що таке «природні ліси», «праліси» та «квазі-праліси», а також встановлюється особливий правовий режим їх збереження та охорони. Законом заборонені всі види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, проїзд транспорту, випасання худоби, промислову заготівлю недеревинних лісових продуктів.

Також законом вводиться адміністративна відповідальність за порушення вимог охорони природніх лісів, пралісів, квазі-пралісів та вносяться зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, у заповідниках або на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають