Над проектами конструкцій, які поширені в усій Європі, зараз ведеться активна робота
Екологи та учасники проекту Transgreen, працюють над створенням на автошляхах України спеціальних мостів для переходу диких тварин – екодуків. Це дозволить зберегти популяцію диких тварин, особливо за умов інтенсифікації дорожного будівництва в Україні.
Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Про це повідомляє організація WWF в Україні.
Йдеться про те, що розмістити екодуки в ареолі проживання тварин, що вимирають – рисі та бурого ведмедя, яких залишилося 200 і 220 особин відповідно.
«Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечуватимуть вільне пересування видів, що зазнають найбільшого впливу від авто та залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) та деяких видів травоїдних», – зазначають автори проекту.
Екодуки – це спеціальні конструкції, завдяки яким тварини можуть безпечно перейти дорогу. Зазвичай будуються у вигляді мостів або тунелів, але виглядають, як природне продовження середовища: на екодуках росте трава, кущі, навіть дерева.
Перші такі переходи були побудовані у Франції в 1950-х роках і згодом поширилися по всьому світу, від Австралії до Північної Європи. Найбільше екодуків у Нідерландах – більше 600. Також тут знаходиться найдовший у світі міст для тварин, протяжність якого становить 800 метрів.
Проект TRANSGREEN співфінансується фондами Євросоюзу за допомогою проекту Interreg – Дунайську транснаціональну програму. Мета проекту – підтримка дружніх до довкілля та безпечних транспортних систем та доступності міських та сільських територій.