9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Вересня, 2021

В Україні хочуть заборонити поліетиленові пакети

 • До Верховної Ради подали законопроект №6020, яким пропонується заборонити використання на території України полімерні пакети.

  Ініціатори мотивують подачу проекту закону тим, що такі вироби завдають непоправної шкоди здоров’ю людей та навколишньому природному середовищу: засмічують населені пункти, узбіччя доріг, ліси, поверхневі та підземні води. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Трибуна.

  Як стверджують автори, у багатьох країнах Південно-Східної Азії, Австралії, Південної та Центральної Америки полімерні пакувальні пакети довготривалого розкладу оголошено «ворогами екології», вилучено з торговельних мереж, а також встановлено значні штрафи за їх використання і навіть кримінальну відповідальність.

  Таким чином, пропонується заборонити виробництво, використання, ввезення та розповсюдження на території України полімерних пакетів тривалого розщеплення (більше 5 років). Виключенням буде лише транзит вантажів через територію України.

  Водночас, виробництво та реалізацію оксо-біорозкладних пакетів (що розкладаються до 5 років), пропонується здійснювати лише за наявності відповідної ліцензії та сертифікату відповідності державним стандартам, які приведуть у відповідність до міжнародних норм.

  До суб’єктів господарювання, які порушать приписи закону, пропонують застосовувати штрафи у разі:

  • виробництва оксо-біорозкладних полімерних пакетів без наявності ліцензії – 200% вартості виробленої продукції;
  • оптового та роздрібного розповсюдження оксо-біорозкладних полімерних пакетів без наявності ліцензії та сертифікату відповідності – 200% вартості отриманої партії товару;
  • порушення вимог щодо імпорту оксо-біорозкладних пакетів – 100% вартості партії товару.

  Очікується, що прийняття законопроекту поліпшить рівень охорони навколишнього природного середовища та стану благоустрою, зменшить ризики техногенних аварій, засмічення зелених та прибережних зон, водойм і морських акваторій, а також загибелі тваринного світу.

  Слід також зазначити, що це вже не перша спроба заборонити використання полімерних пакетів на території України. Всі попередні проекти законів прийняті не були.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Уряд розблокував виробництво нових кормів для тварин в Україні

  Уряд розблокував процедуру державної реєстрації кормових добавок, що дозволяє розпочати виробництво нових кормів для тварин українським компаніям.

  До кінця року на Бурштинській ТЕС відремонтують шість енергоблоків

  На Бурштинсьткій ТЕС до кінця року відремонтують шість енергоблоків. Інвестиції в оновлення електростанції складуть 546 мільйонів гривень.Про це...

  Бориспіль увійшов до ТОП-5 кращих аеропортів Східної Європи

  Аеропорт Бориспіль посів п'яте місце в рейтингу 10 найкращих повітряних гаваней Східної Європи, складеному британською компанією Skytrax.Передає Національний Промисловий...

  В Україні збільшилось виробництво сільськогосподарської продукції

  Згідно з даними Держстату, в Україні за рік виробництво сільгосппродукції всіх категорій зросло на 8,4% в порівнянні з торішнім показником за аналогічний...

  За рік роботи поромна переправа Орлівка-Ісакча перевезла майже 32 тисячі транспортних засобів

  За рік роботи з 10 серпня 2020 року поромна переправа через Дунай між Україною і Румунією - "Орловка-Ісакча" - за цей час...

  Завод на Полтавщині розпочав будівництво нової лінії для виробництва кормових добавок

  Глобинський переробний завод розпочав будівництво нової технологічної лінії. На ній виготовлятимуть соєвий протеїновий концентрат, який використовують як кормову добавку для тварин.

  У Коломиї відроджують виробництво екскаваторів

  Коломийська міська рада планує закупити для комунальних підприємств екскаватори «Карпатець».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інтернет-ресурс газети "Галичина".

  «Укроборонпром» підписав угоду з Babcock для розвитку Військово-морських сил України

  Державний концерн «Укроборонпром» підписав угоду про співпрацю з міжнародною групою компаній Babcock International щодо розширення спроможностей Військово-Морських Сил України.

  Зараз читають

  Бразилія та Україна посилюватимуть співпрацю у виробництві сільськогосподарської техніки

  Бразильський бізнес бачить великі перспективи кооперації в можливостях, які відкриває Угода про асоціацію України з Європейського Союзу.Передає...

  За рік роботи поромна переправа Орлівка-Ісакча перевезла майже 32 тисячі транспортних засобів

  За рік роботи з 10 серпня 2020 року поромна переправа через Дунай між Україною і Румунією -...

  До кінця 2022 року корпус майбутнього корвету ВМС України прибуде на добудову до Миколаєва

  До кінця 2022 року корпус корабля класу ADA з деякими системами буде переправлено з Туреччини в Україну...

  У Вінниці виготовили вже п’ятий тролейбус VinLine (фото)

  Вінницькі транспортники виготовили п’ятий тролейбус VinLine на автономному ходу. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...