9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

В Україні хочуть заборонити поліетиленові пакети

До Верховної Ради подали законопроект №6020, яким пропонується заборонити використання на території України полімерні пакети.
blank
Ініціатори мотивують подачу проекту закону тим, що такі вироби завдають непоправної шкоди здоров’ю людей та навколишньому природному середовищу: засмічують населені пункти, узбіччя доріг, ліси, поверхневі та підземні води. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Трибуна.

Як стверджують автори, у багатьох країнах Південно-Східної Азії, Австралії, Південної та Центральної Америки полімерні пакувальні пакети довготривалого розкладу оголошено «ворогами екології», вилучено з торговельних мереж, а також встановлено значні штрафи за їх використання і навіть кримінальну відповідальність.

Таким чином, пропонується заборонити виробництво, використання, ввезення та розповсюдження на території України полімерних пакетів тривалого розщеплення (більше 5 років). Виключенням буде лише транзит вантажів через територію України.

Водночас, виробництво та реалізацію оксо-біорозкладних пакетів (що розкладаються до 5 років), пропонується здійснювати лише за наявності відповідної ліцензії та сертифікату відповідності державним стандартам, які приведуть у відповідність до міжнародних норм.

До суб’єктів господарювання, які порушать приписи закону, пропонують застосовувати штрафи у разі:

  • виробництва оксо-біорозкладних полімерних пакетів без наявності ліцензії – 200% вартості виробленої продукції;
  • оптового та роздрібного розповсюдження оксо-біорозкладних полімерних пакетів без наявності ліцензії та сертифікату відповідності – 200% вартості отриманої партії товару;
  • порушення вимог щодо імпорту оксо-біорозкладних пакетів – 100% вартості партії товару.

Очікується, що прийняття законопроекту поліпшить рівень охорони навколишнього природного середовища та стану благоустрою, зменшить ризики техногенних аварій, засмічення зелених та прибережних зон, водойм і морських акваторій, а також загибелі тваринного світу.

Слід також зазначити, що це вже не перша спроба заборонити використання полімерних пакетів на території України. Всі попередні проекти законів прийняті не були.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають