9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

В Україні будують декілька заводів з переробки сміття

В Україні зараз немає жодного підприємства з переробки сміття, але кілька таких заводів уже будуються. Про це розповів журналістам міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

Він повідомив, що одна “велика енергетична компанія” готова на закритих енергоблоках побудувати заводи з механіко-біологічної переробки сміття. Однак назвати цього “несподіваного національного інвестора” міністр відмовився.

У той же час він зазначив, що багато іноземних інвесторів готові працювати в цій сфері.

“Є інвестори західні-західні. Є наші сусіди – це Польща і Словаччина. Є транснаціональні компанії, які спеціалізуються в цій сфері, це їх головна діяльність – управління відходами. І вони зацікавлені входити в Україну. Звичайно, вони більше зацікавлені в великих містах, але є компанії, які готові інвестувати в будівництво сміттєпереробних підприємств на території Західної України – це Тернопіль, Хмельницький, Ужгород, Луцьк “, – повідомив чиновник.

Він уточнив, що у Львові вже будується перший в країні потужний завод з переробки сміття. Він споруджується за кошти міста – після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі місцева влада була змушена розв’язувати цю проблему радикально. Очікується, що протягом двох років завод буде побудований. Втім, на думку міністра, одного заводу для такого великого міста буде недостатньо.

Крім того, в Житомирській області національний інвестор будує потужний сміттєпереробний завод. Запускається спільно з французькою компанією подібний проєкт під Маріуполем. У Харківській області також будується таке підприємство, правда за спрощеною технологією, яка, втім, підходить для міста.

“У Києві, як тільки будуть умови, буде шалений конкурс інвестиційний – хто буде будувати підприємство з переробки. Буде правильно побудувати навколо Києва кілька заводів механіко-біологічної обробки. Можливо, буде і завод спалювання сміття”, – поділився планами Абрамовський.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають