9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Червня, 2023

В Україні повернуть лося до Червоної книги

Міністерство екології та природних ресурсів України подало до Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу щодо рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, яким скасовано наказ про занесення лося європейського до Червоної книги України. Передає AgroNews.

Мінприроди наполягає, що суд оцінював не саму процедуру ухвалення міністерського наказу, яка відбулася без порушень, із дотриманням норм національного законодавства, а висновок наукової установи – Національної комісії із питань Червоної  книги України НАН, яким державі рекомендовано взяти тварину під захист. Згідно з науковими даними, цей вид тварин потребує захисту та підпадає під категорію “вразлива”.

У Мінприроди як органу  влади, який формує державну політику в природоохоронній сфері, немає підстав не довіряти висновкам Національної комісії з питань Червоної книги, які базуються на науковому аналізі популяції лося на території України.

Нагадаємо, у грудні 2017 року наказом Мінприроди лося європейського було внесено до Червоної книги України. Наприкінці листопада 2018 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і недійсним внесення лося європейського до Червоної книги України та заборону на полювання на нього.

Останні новини:

Зараз читають