9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

В морському порту Чорноморськ модернізують системи радіаційного контролю

blankВ морському порту Чорноморськ технічно переоснащують існуючі комплекси автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин і ядерних матеріалів «Янтар».

Комплекси будуть удосконалені за рахунок установки механізмів «Rapiscan». Ініціатором виконання робіт виступила Адміністрація Іллічівського морського порту. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу адміністрації Іллічівського морського порту.

Раніше в рамках робочих зустрічей морський порт Чорноморськ відвідали представники Департаменту енергетики США, Національної лабораторії США «LANL» і співробітники американської компанії «Дабл Ю Джи Ай Глобал Інк.».

В кінці 2016 року було розроблено та узгоджено проект «Іллічівський морський порт. Комплекс радіаційного контролю », а в квітні 2017 року підрядна організація приступила до демонтажу застарілого обладнання.

В даний час ведуться роботи по установці автомобільних моніторів на поромному комплексі, другий прохідний і на смузі №11 основній території для контролю автомобілів перед виїздом на СГК-1.

Всього на території морського порту Чорноморськ запланована модернізація п’яти пішохідних і восьми автомобільних існуючих моніторів радіаційного контролю. Також передбачена установка нових моніторів: шість автомобільних і два пішохідних.

blank

На сьогоднішній день вже проведено ряд зустрічей щодо установки систем радіологічного контролю на залізничних шляхах. У заходах брали участь представники Одеського прикордонного загону, Адміністрації Іллічівського морського порту, регіональної філії «Одеська залізниця», а також фахівці станцій «Іллічівськ» і «Іллічівськ-Поромна». Під час робочих зустрічей були визначені місця установки ж/д моніторів для подальшого отримання технічних умов від регіональної філії «Одеська залізниця».

Встановлення нових та технічне переоснащення існуючих комплексів дозволить повністю забезпечити автоматизований повноцінний радіологічний контроль всього морського порту Чорноморськ при повній відсутності людського фактора і оформлення паперових документів, – підкреслив заступник начальника з логістики Адміністрації Іллічівського морського порту Юрій Соколов.

Нагадаємо, що 25 грудня 2015 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 №953 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо здійснення екологічного та радіологічного контролю». Згідно з Постановою, проведення радіологічного контролю в морському порту Чорноморськ передбачено виключно в автоматичному і дистанційному режимі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають