9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

В Харкові встановили автомат, який обмінює пластикові пляшки на сувеніри

У дворі харківської багатоповерхівки на вул. Серповій 4-а, поблизу станції метро «Наукова», з’явився незвичайний автомат: він видає сувеніри в обмін на використані пластикові пляшки. У такий спосіб харків’ян хочуть привчити до правильного сортування сміття.

Розробники автомату вже знайомі мешканцям Харкова за стильними контейнерами з написом «За чисте місто», які можна відшукати в центрі. Однак інціатори дійшли висновку, що звичайні контейнери не достатньо інформативні і не схиляють людей до сортування відходів. Тому створили дослідний зразок автомата для збору пластикових пляшок. Передає EcoTown, з посиланням на Сегодня.

«Ми не просто інформуємо людей за допомогою якихось плакатів і наклейок, а стимулюємо отримувати за це символічні призи, які приємні дітям, а згодом будуть приємні й дорослим», –каже представник компанії-розробника Валерій Світличний.

За використану пластикову пляшку дитина може отримати календарик, магніт або машинку. Згодом автомат видаватиме картки з балами, які обмінюватимуться на призи в спеціальному інтернет-магазині, який вже розробляють. Автомати виробляють у Харкові і навіть планують запатентувати їх:

«Після запуску першого зразка у нас з’явилися нові конструктивні рішення, зокрема щодо захисту від вандалізму, – говорить Світличний. – В цілому проект знаходиться на первинній стадії, головне завдання зараз – визначитися остаточно з конструктивом, з економікою і подивитися, як реагують люди».

Подібні автомати планують встановити в різних куточках України, після того як творці подадуть заявку на патент. Зараз харків’яни стежать за наповненням автомату і забирають звідти вторсировину. Скільки вже вдалося зібрати пластика, вони ще не підраховували. За словами екологів, масове впровадження подібних автоматів для роздільного збору сміття дозволить Харкову йти в ногу з європейськими містами.

«Весь світ пішов цим шляхом, і нам не потрібно винаходити велосипед. Повинна бути система не тільки покарань за неправильний викид сміття, а й заохочення за правильний, – міркує активіст «Зеленого фронту» Олег Перегон. – У США, наприклад, для дітей навіть випускають спеціальні розмальовки, де потрібно знайти шлях кожному виду відходів до своєї урни. З дитячого садка людей привчають до того, що папір потрібно викидати тільки до паперу, а скло – до скла».

Також автивіст пропонує розділити всі контейнери в місті в залежності від типу відходів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають