9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 15 Квітня, 2021

Українські фахівці працюють над створенням глибокого геологічного сховища для захоронення високоактивних радіоактивних відходів

 • Українські фахівці працюють в Канаді над розробкою Дорожньої карти МАГАТЕ щодо створення геологічного сховища, яке вирішить питання захоронення РАВ на тисячі років.

  Українська делегація на чолі з Головою ДАЗВ Віталієм Петруком разом із представником НАН України Юрієм Шибецьким взяла участь у нараді МАГАТЕ стосовно розробки Дорожньої карти для створення глибокого геологічного сховища для захоронення високоактивних радіоактивних відходів (РАВ). Захід відбувся в м. Оттава, Канада. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Державне агенство України з управління зоною відчуження.

  Учасники наради країн-членів МАГАТЕ, зокрема з США, Канади, Болгарії, Литви, Словаччини, Німеччини, Франції, Швейцарії, Японії, Індії, презентували передовий досвід у роботі щодо вибору майданчиків для розміщення глибоких геологічних сховищ, їх проектування та будівництва.

  Українська делегація презентувала доповідь на тему: «Можливості використання Дорожньої карти для Програми створення глибокого геологічного сховища в Україні».

  Передовий світовий досвід та розроблена за участю фахівців та науковців з багатьох країн Дорожня карта буде корисна для України у вирішенні питання поводження з РАВ. Проект Дорожньої карти містить дуже важливу і корисну інформацію. Рекомендації, визначені документом, будуть використані як план дій при створенні власного глибокого геологічного сховища. Період від ініціювання питання створення сховища до його заповнення і закриття охоплює понад 100 років, різні країни перебувають на різних стадіях цього процесу. Україні важливо враховувати основні світові надбання та досвід під час реалізації програми створення глибокого геологічного сховища для того, щоб оптимізувати витрати на власну програму, оскільки ми перебуваємо на початковій стадії цього процесу, — зазначив Віталій Петрук.

  Зі слів Юрія Шибецького, з точки зору науковців та фахівців, що займатимуться впровадженням власної програми в Україні, важливим є детальне визначення змісту робіт за фазами реалізації. При цьому важливо постійно пам’ятати, що зазначені роботи спрямовані на обґрунтування саме безпеки геологічного захоронення.

  Згідно з експертною думкою, остаточне захоронення високоактивних РАВ у глибоких геологічних сховищах дозволить вирішити питання безпеки на сотні тисяч років.

  Слід додати, що фахівці ДАЗВ зустрілися з посадовцями із Посольства України в Канаді, де обговорили питання розвитку зони відчуження (зокрема проведення на цій території наукових досліджень) та системи поводження з РАВ в Україні.

  На зустрічі представники Посольства висловили свою підтримку та наголосили на важливості співпраці з Україною у цій галузі.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ДСНС поновила відновлення цивільних об’єктів на Донеччині

  В районі Операції об'єднаних сил підрозділи ДСНС України залучаються до відновлення цивільної інфраструктури.Передає Національний...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизований сортувальний термінал в Черкасах

  У Черкасах на повну потужність запрацював новий термінал "Нової пошти", загальні інвестиції в будівництво якого склали 33,2 мільйона гривень.

  Запоріжжя закуповує ще три кузови для модернізації трамваїв

  В Запоріжжі оголошено тендер на закупівлю ще трьох частково низькопідлогових кузовів трамвайних вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AllTransUA.

  Установи Національної академії наук України представили свої розробки для сільського господарства та харчового забезпечення

  Установи Національної академії наук України в рамках участі у загальнонаціональних та міжнародних виставкових заходах представили власні розробки та напрацювання для сільського господарства...

  Морський порт Чорноморськ в березні перевалив понад два мільйони тонн вантажів

  Морський порт Чорноморськ в березні 2021 року перевалив 2,15 мільйона тонн вантажів, що на 5,6% більше показників аналогічного періоду 2020 року.

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять, а до військових частин направлять...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».

  У 2021 році “Укрзалізниця” повинна отримати не менше 10 нових пасажирських вагонів

  Кабінет міністрів України на засіданні 24 березня прийняв План пріоритетних дій уряду, у який входило питання закупівлі...

  Україна припинила дію угоди з Росією про співпрацю у сфері туризму

  Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері туризму.