9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Липня, 2021

Українська академія наук представила проект утилізації твердих побутових відходів при відсутності елекроенергії

 • Українські вчені пропонують утилізувати відходи прямо на місці звалища. Спочатку їх потрібно сортувати, відібрати метал, скло і пластик. Потім залишки збагачуються торфом або тирсою, підсушується і брикетируются

  Дану технологію вже випробували в лабораторних умовах, і результат повністю відповідав очікуванням вчених. Перший робочий зразок виконується на одному з підприємств академії, а надалі виробництво можна налагодити спільно з яким-небудь заводом. Загальна сума інвестицій, які потрібні для масового виробництва – 850 тис. доларів, доробка обійдеться ще в 70 тис. доларів.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на rbc.ua

  За оцінками авторів проекту, утилізація та переробка сміття на місці звалища обходиться в два рази дешевше, порівняно з реалізацією цього процесу на заводах. А в разі відсутності заводів у регіоні, так тим більше. Ще одна розробка академії – це ОСДАР, екологічно чиста технологія розкладання органіки з отриманням пального газу.

  Ця розробка претендує на справжню революцію в області “зелених” технологій, так як пропонує використовувати енергію сонячних фотонів. Вона грунтується на відкритті академіка Валерія Остапенка, єдиної в світі людини, яка навчилася керувати фотонами і синтезувати їх. З 60-х років він працював в лабораторії астрофізики, спостерігаючи за поведінкою фотонів, і зауважив, що вони можуть бути керованими. Протягом 30 років він вирішив кілька унікальних рівнянь і довів свою гіпотезу.

  За словами самого Валерія Остапенка, ця знахідка відкриває можливості для пошуку нових шляхів синтезу органіки, регенерації повітря і води. І для цього навіть не потрібні земні умови. І вже зараз це відкриття створює фундамент для розвитку нового виду енергетики – екологічно чистої водневої. За допомогою технології можна утилізувати будь-які побутові або промислові органічні відходи, отримуючи газ з невичерпних запасів органіки Землі. Можна очищати території і акваторії, забруднені нафтою, використовувати викиди котлів теплоенергетики.

  Технологія відноситься до ринку переробки відходів в енергію, WTE (Waste to energy). За результатами різних маркетингових досліджень, обсяг цього ринку становить від 10 до 30 млрд доларів, і його зростання продовжується. Більше 90% глобального обігу забезпечують станції, на яких використовується термальна деструкція сміття. На біологічні процеси припадає 10% ринку. Вже створено робочий лабораторний міні-прототип рішення, за допомогою якого автор підтвердив свою теорію на практиці.

  На даний момент проект шукає фінансування для створення промислового прототипу, розширення наукової та інженерної команди, оренди лабораторії. Щоб удосконалити технологію і почати підготовку до серійного виробництва, потрібно близько року. На “посівній”, seed-стадії, ОСДАРу потрібно 250 тис. доларів – цього вистачить, щоб запустити виробництво. Монетизувати розробку планується як за рахунок продажу установок з розкладання органіки з отриманням газу, так і завдяки продажу ліцензій і прав. За оцінками академії, інвестиції окупляться через 13 місяців після початку продажів.

  Крім того, відразу кілька розробок в галузі утилізації відходів представив Інститут мікробіології і вірусології НАН України. Перша з них – це мікробна технологія швидкого зброджування екологічно небезпечних і багатотоннажних змішаних харчових відходів. Автори проекту нагадують, що спонтанне гниття таких відходів призводить до катастрофічного отруєння навколишнього середовища токсичними речовинами. Застосування мікробів дозволяє за 2-3 тижні зменшити масу відходів у 20-30 разів, при цьому токсичні продукти не будуть надходити в навколишнє середовище. У 2003 році промислова біотехнологія переробки відходів була впроваджена на українській антарктичній станції “Академік Вернадський”. Працює міні-лінія по виробництву сухого мікробного препарату. На прохання замовника можна виготовити експериментальну партію, щоб продемонструвати ефективність препарату.

  Виготовлення і здача “під ключ”, а також тестування одного діючого макета пілотної установки коштує 200 тис. доларів, орієнтовна вартість доопрацювання – 100-200 тис. доларів. Запуск технології на підприємстві займе рік. В умовах мегаполісу її можуть використовувати муніципальні служби, готелі і ресторани.

  Справлять українці революцію у світовій науці, на даному етапі буде залежати, в першу чергу, від інвесторів, приватних і державних, які повірять у їх розробки і “проголосують” грошима.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З початку року “Украерорух” сплатив 324 мільйони гривень податків і зборів

  "Украерорух" у першому півріччі 2021 року сплатив до бюджетів України всіх рівнів 324 мільйони гривень податків, зборів...

  Вантажоперевезення в Україні виросли до 297 мільйонів тонн з початку року

  Транспортні підприємства України у січні-червні 2021 року збільшили перевезення вантажів на 4,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року - до 287,3...

  В Україні випробували систем димоутворення для бойової авіації (фото)

  Фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки для забезпечення потреб Командування Повітряних Сил Збройних сил України провели контрольні...

  Великобританія списує два тральщики для їх подальшої передачі Україні

  У шотландському місті Росайт 4 серпня планується офіційно вивести з експлуатації два протимінні кораблі Королівського ВМФ Сполученого Королівства типу Sandown.

  “Інтерпайп” за перше півріччя наростив випуск колісних пар на 40%

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-червні 2021 року виробила 82,1 тисячі тонн залізничної продукції, що на 19,3% менше, ніж за аналогічний період...

  У Новосанжарській громаді на Полтавщині побудували ЦНАП за шведським проєктом

  У Новосанжарській громаді за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” побудували за шведським проєктом Дія Центр, де надаватимуться адміністративні послуги.

  Психологічна служба ДСНС на Донеччині отримала автомобіль спеціального призначення

  Психологічна служба ГУ ДСНС України у Донецькій області отримала новий автомобіль спеціального призначення Peugeot Rifter Allure L1.Передає Національний...

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити українському КБ «ЛУЧ» високоточне обладнання

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» високоточне обладнання.Про це на одеському форумі «Ефективна...

  Зараз читають

  Уряд дозволив здійснювати експорт військової продукції ще двом українським підприємствам

  Уряд надав ТОВ «ЮА.РПА» та ПАТ «Науково-технічний комплекс «Електронприлад» повноваження на експорт товарів військового призначення власного виробництва.

  На Запоріжжі аграрії відзначають значне збільшення врожайності

  Згідно з нинішніми даними, цього року урожай у Запорізькій області набагато більший у порівнянні з минулими роками.

  Перший зібраний в Одесі гелікоптер SW-205 покажуть 16 серпня

  Перший зібраний в Одесі на місцевому авіаремонтному заводі цивільний «Ірокез» – гелікоптер SW-205, обіцяють показати 16 серпня.

  Комплексом протикорабельних ракет «Нептун» зацікавилися три іноземні країни

  У вітчизняному ракетному протикорабельному комплексі РК-360МЦ «Нептун» зацікавлені три країни.Про це в інтерв’ю для «Новинарня»...