9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Україна та Угорщина погодили ремонт та будівництво прикордонних гідротехнічних споруд

Українсько-угорська робоча група із захисту від шкідливої ​​дії вод погодила будівництво нових і реконструкцію ряду наявних гідротехнічних споруд з метою обводнення Берегівської меліоративної системи у Закарпатській області.

Про це повідомило Державне агентство водних ресурсів України в четвер, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

На зустрічі групи, проведеної 29 квітня в рамках виконання двостороннього українсько-угорської угоди з питань водного господарства на прикордонних водах, були узгоджені, зокрема, технічні аспекти ремонту греблі на річці Боржава, реконструкція магістральних каналів “Верке” і “Сипа” і будівництво з’єднувального каналу між ними.

Відомство уточнило, що сторони взаємно проінформували один одного про заходи, вжиті під час лютневої повені, і обмінялися даними про роботу насосних станцій та меліоративних систем загального інтересу, таких як будівництво протипаводкового польдера Тиса-Тур і розробки проєктів реконструкції ділянок дамб річок Тиса, Тур і Батар.

За даними Держводагентства, українська сторона надала інформацію про хід реконструкції лівобережної дамби річки Тиса на ділянці Теково-Гетен і розробці проєкту реконструкції 9,5 км правобережної дамби Тиси на ділянці Вари-Бадалово.

Відзначається, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в червні 2020 року заявив, що Угорщина готова боротися разом з Україною з паводками на Тисі та надавати нашій державі усю допомогу.

Він також звернув увагу на питання економічного співробітництва та інфраструктури. За його даними, в угорському банку Exim є кредитна лінія на 62 млн доларів для того, щоб підтримувати ділові контакти між угорськими та українськими підприємцями. Також Сійярто зазначив, що Угорщина до 2023 року побудує автостраду М3 до українського кордону, і сподівається, що українські партнери побудують дорогу з української сторони.

За даними голови Закарпатської обласної державної адміністрації генерал-майора Олексія Петрова, які він повідомив в червні 2020 року, в Закарпатському регіоні паводки завдали збитки інфраструктурі на 125 млн грн. Генерал Петров зазначив, що на окремих ділянках автомобільних доріг відбулися переливи паводкових вод, затоплення дворів, відключення енергопостачання, руйнування доріг і водогосподарських об’єктів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають