9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Україна ратифікує Конвенцію про заборону використання ртутних ламп

На узгодженні в Кабміні нині перебуває Мініматська конвенція, яка регулює використання ртуті та виробництво ртутовмісних приладів.

Про це повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо. Повідомляє zik.ua, з посиланням на Юрліга.

Основні положення Конвенції стосуються поступової заборони використання і виробництва деяких приладів з вмістом ртуті, а також обов’язкового припинення її видобутку. Йдеться в першу чергу про люмінесцентні лампах з вмістом ртуті, неелектронні вимірювальні прилади (термометри і барометри), деякі медичні препарати.

Цю Конвенцію вже підписали близько 130 країн, 94 країни – ратифікували. За словами Кузьо, документи про ратифікацію Конвенції нині перебувають на внутрішньоурядовому узгодженні, тому важливо провести громадське обговорення саме зараз – коли є розуміння, яким чином ратифікувати і головне – впроваджувати її положення

Як пояснив директор Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Мінприроди Сергій Лук’янчук, для бізнесу впровадження Конвенції збитків не принесе. Адже в Україні прилади, які забороняє Конвенція, не виробляють, а обсяги імпорту незначні. А в тих галузях, де використання ртуті має бути заміщено до 2020 року, ратифікація Конвенції сприятиме швидшому пошуку альтернатив і активізації інвестицій в безпечні технології.

Також обмеження торкнуться і виробництва цементу, застосування хлор-кислотних технологій і роботи вугільних ТЕС, діяльність яких пов’язана з викидами ртуті.

В Україні нараховують 11 родовищ ртуті. Останнє активне родовище припинило роботу ще в 90-х роках, воно розташоване на тимчасово окупованій частині Донецької області.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають