9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Україна посіла п’яте місце в світовому рейтингу з розвитку електромобілів

 • Авторитетне видання InsideEVs склало черговий міжнародний рейтинг країн, в яких найбільш активно розвивається сегмент електромобілів. Експерти видання вельми високо оцінили процеси, що відбуваються в нашій країні і помістили Україну на п’яте місце в Топ-10 країн, найбільш близьких до «електромобільної революції». В результаті Україна пропустила вперед лише таких визнаних лідерів сегмента, як Китай, Норвегію, Швецію і Ісландію і залишила позаду себе США, Південну Корею, Японію, Францію і Нідерланди. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ІТС.

  У підсумку, Топ-10 країн, де найактивніше розвиваються електромобілі, і набрані ними бали виглядає наступним чином:

  Місце Країна бали
  1 Китай 61
  2 Норвегія 54
  3 Швеція 41
  4 Ісландія 39+
  5 Україна 39-
  6 США 38
  7 Південна Корея 37+
  8 Японія 37+
  9 Франція 37-
  10 Нідерланди 36

  Особливо відзначимо, що рейтинг був складений на основі суми балів, отриманих за такими критеріями, як частка електромобілів на ринку країни, темпи розвитку відповідної інфраструктури, дотації, пільги і законодавча підтримка з боку уряду і т.д. В ідеалі країна може набрати 100 балів, проте в реальності лідер (Китай) набрав «всього» 61 бал, а Україні вистачило 39 балів, щоб досягти п’ятого місця рейтингу.

  Особлива увага експертів InsideEVs наша країна залучила через вибухового зростання кількості електромобілів – за їхніми даними, кількість таких моделей за останній рік збільшилася в 5 разів і склало 4% від ринку вперше зареєстрованих автомобілів в Україні. При цьому видання вважало за необхідне не надавати особливої ​​уваги тому факту, що переважна частина цієї кількості припала на вживані електромобілі (переважно Nissan Leaf).

  Я передбачаю коментарі в стилі:« Колишні у використанні електромобілі ?? Що за нісенітниця!!”. Однак спробуйте уявити собі, щоб ви робили в тому випадку, якщо б жили в країні з ВВП на душу населення близько $ 4000 і розуміли б, що просто не можете купити новий електромобіль, а своїх доступніших електромобілів ваша країна не виробляє? – Зазначив експерт InsideEVs.

  Також у виданні нагадали, що Україна серйозно мотивована позбутися нафтової залежності від Росії, відзначили розвиток інфраструктури і зусилля уряду (скасування ввізного мита, інші законопроекти), згадали проект з перекладу Патрульній поліції на гібридні автомобілі Mitsubishi Outlander PHEVs, а також відзначили, що з такими темпами в наступному році Україна може піднятися ще вище в рейтингу.

  Даний рейтинг також прокоментував співзасновник компанії Electrocars Олександр Кравцов:

  За міжнародним рейтингом країн ми зайняли п’яте місце за темпами розвитку електромобілів, залишивши позаду таких лідерів як США, Японія чи Нідерланди. У світі нашу перемогу починають називати «Українське електромобільні диво».

  Аналітики дивуються – у нас ВВП на душу – 4000 доларів, а кількість електромобілів в рази більше ніж в сусідній багатою Польщі. Наше бажання не платити за дорогий бензин забезпечує частку електромобілів на ринку авто в 4% і дозволяє за темпами розвитку інфраструктури на сьогодні обходити більшість розвинених країн.

  Це прекрасно демонструє, що для суттєвих змін іноді потрібно не так вже й багато. Скасування з Нового року мита на електромобілі, активне просування електрокарів силами ентузіастів, ЗМІ та, головне, бізнесу, який повірив в інновації і тепер на вулицях міст-мільйонників НЕ проїхати, не зустрівши електротаксі, а знайти порт для зарядки електромобіля на бензинової заправці або у ТРЦ вже не є складним квестом. – зазначив Олександр Кравцов.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ЄС надав Україні 600 мільйонів євро фінансової допомоги

  Єврокомісія 25 жовтня перерахувала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Передає Національний Промисловий...

  Перша іноземна компанія отримала атестацію “Укрзалізниці” на ремонт тепловозів

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (Латвія) отримав дозвільні документи "Укрзалізниці" на ремонти тепловозів, ставши таким чином першим з іноземних підприємств, що пройшли подібну атестацію.

  До України прибула третя за жовтень партія озброєння з США

  До України прибула третя заключна партія додаткової міжнародної безпекової допомоги з США. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Ніжинський консервний завод” модернізує виробництво

  “Ніжинський консервний завод” на Чернігівщині модернізує обладнання, зменшивши людський фактор у процесі виробництва. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  У миколаївському порту відремонтують під’їзні залізничні шляхи

  Міністерство інфраструктури України опублікувало фінплан Миколаївського порту на 2022 рік. Згідно з планом, МІУ виділить на ремонт залізничних колій 9,6 млн грн.

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  На Ніжинський елеватор встановлять найпотужніший в Україні теплогенератор вітчизняного виробництва

  На Ніжинському елеваторі встановлять український теплогенератор потужністю 16 МВт, аналогів якому в країні немає.

  В Міноборони починають створення кібервійськ

  Міністерство оборони започатковує нові підходи щодо забезпечення Збройних Сил України роботизованими системами, а в рамках опанування кібердоменом...

  На завершальний етап вийшло об’єднання Турбоатома та Електроважмашу

  Про це розповів виконувач обов'язків голови Харківської обласної адміністрації Олександр Скакун після наради у прем'єр-міністра, присвяченої новому...

  Україна збільшила експорт феросплавів у вересні

  Українські підприємства у вересні 2021 наростили експорт феросплавів на 35,6% у порівнянні з відповідним місяцем 2020 року...