9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Україна посіла п’яте місце в світовому рейтингу з розвитку електромобілів

Авторитетне видання InsideEVs склало черговий міжнародний рейтинг країн, в яких найбільш активно розвивається сегмент електромобілів. Експерти видання вельми високо оцінили процеси, що відбуваються в нашій країні і помістили Україну на п’яте місце в Топ-10 країн, найбільш близьких до «електромобільної революції». В результаті Україна пропустила вперед лише таких визнаних лідерів сегмента, як Китай, Норвегію, Швецію і Ісландію і залишила позаду себе США, Південну Корею, Японію, Францію і Нідерланди. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ІТС.

У підсумку, Топ-10 країн, де найактивніше розвиваються електромобілі, і набрані ними бали виглядає наступним чином:

Місце Країна бали
1 Китай 61
2 Норвегія 54
3 Швеція 41
4 Ісландія 39+
5 Україна 39-
6 США 38
7 Південна Корея 37+
8 Японія 37+
9 Франція 37-
10 Нідерланди 36

Особливо відзначимо, що рейтинг був складений на основі суми балів, отриманих за такими критеріями, як частка електромобілів на ринку країни, темпи розвитку відповідної інфраструктури, дотації, пільги і законодавча підтримка з боку уряду і т.д. В ідеалі країна може набрати 100 балів, проте в реальності лідер (Китай) набрав «всього» 61 бал, а Україні вистачило 39 балів, щоб досягти п’ятого місця рейтингу.

Особлива увага експертів InsideEVs наша країна залучила через вибухового зростання кількості електромобілів – за їхніми даними, кількість таких моделей за останній рік збільшилася в 5 разів і склало 4% від ринку вперше зареєстрованих автомобілів в Україні. При цьому видання вважало за необхідне не надавати особливої ​​уваги тому факту, що переважна частина цієї кількості припала на вживані електромобілі (переважно Nissan Leaf).

Я передбачаю коментарі в стилі:« Колишні у використанні електромобілі ?? Що за нісенітниця!!”. Однак спробуйте уявити собі, щоб ви робили в тому випадку, якщо б жили в країні з ВВП на душу населення близько $ 4000 і розуміли б, що просто не можете купити новий електромобіль, а своїх доступніших електромобілів ваша країна не виробляє? – Зазначив експерт InsideEVs.

Також у виданні нагадали, що Україна серйозно мотивована позбутися нафтової залежності від Росії, відзначили розвиток інфраструктури і зусилля уряду (скасування ввізного мита, інші законопроекти), згадали проект з перекладу Патрульній поліції на гібридні автомобілі Mitsubishi Outlander PHEVs, а також відзначили, що з такими темпами в наступному році Україна може піднятися ще вище в рейтингу.

Даний рейтинг також прокоментував співзасновник компанії Electrocars Олександр Кравцов:

За міжнародним рейтингом країн ми зайняли п’яте місце за темпами розвитку електромобілів, залишивши позаду таких лідерів як США, Японія чи Нідерланди. У світі нашу перемогу починають називати «Українське електромобільні диво».

Аналітики дивуються – у нас ВВП на душу – 4000 доларів, а кількість електромобілів в рази більше ніж в сусідній багатою Польщі. Наше бажання не платити за дорогий бензин забезпечує частку електромобілів на ринку авто в 4% і дозволяє за темпами розвитку інфраструктури на сьогодні обходити більшість розвинених країн.

Це прекрасно демонструє, що для суттєвих змін іноді потрібно не так вже й багато. Скасування з Нового року мита на електромобілі, активне просування електрокарів силами ентузіастів, ЗМІ та, головне, бізнесу, який повірив в інновації і тепер на вулицях міст-мільйонників НЕ проїхати, не зустрівши електротаксі, а знайти порт для зарядки електромобіля на бензинової заправці або у ТРЦ вже не є складним квестом. – зазначив Олександр Кравцов.

Останні новини:

Зараз читають