9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

Україна отримає сучасні контейнери для перевезення радіоактивних відходів у зону відчуження

За підтримки країн «Великої сімки» заплановано виготовлення та передачу українським підприємствам контейнерів для перевезення радіоактивних відходів у зону відчуження.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Державного агенства України з управління зоною відчудження.

У Канаді, м. Оттава відбулось засідання Робочої групи Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення», де інтереси Державного агентства України з управління зоною відчуження представляли начальник Управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич та начальник відділу інформації, зовнішніх зв’язків та зв’язків з громадськістю ДП «ЦОТІЗ» Маргарита Раєць.

Завдяки активному діалогу країн-учасниць Ініціативи Групи Семи, який спрямований на розвиток ефективного міжнародного співробітництва України з іноземними партнерами, а також залучення ресурсів країн-донорів до українських проектів, у 2017 році за фінансової підтримки Уряду США розпочалося виконання проекту, який передбачає у кінці 2018 року завершити виготовлення та поставку контейнерів для транспортування та зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ВДІВ) на централізоване сховище на комплексі «Вектор» у зоні відчуження, – повідомила Любов Зінкевич під час засідання Робочої групи.

Одне з пріоритетних завдань для безпеки нашої держави – перевезення джерел іонізуючого випромінювання з усіх п’яти спецкомбінатів, які знаходяться на території України, у зону відчуження, де побудоване найсучасніше у Європі сховище. Отримання контейнерів забезпечить надійний радіологічний, біологічний та фізичний захист під час транспортування, – прокоментував Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Під час заходу відбувався діалог у форматі Україна – держави-учасниці Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення», обговорення актуальних України у сфері радіологічної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки, а також представлення нових проектів зокрема, покращення системи фізичного захисту тимчасових пунктів захоронення радіоактивних відходів у зоні відчуження та розробку технічного рішення щодо вилучення ДІВ із законсервованих та діючих сховищ твердих радіоактивних відходів з розробкою будівельних проектних рішень, конструкторської документації та настандартизованого обладнання та пристроїв для вилучення ДІВ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають