9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 1 Липня, 2022

У зоні відчудження досліджують мобільну установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення

Українські та польські фахівці досліджують мобільну установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Фахівці польської фірми Partner Systems спільно зі спеціалістами Центральної аналітичної лабораторії (ЦАЛ), яка входить до складу ДСП «Екоцентр», провели випробування мобільної фільтрувальної установки FPW-50, призначеної для очищення води від забруднюючих речовин, у тому числі радіонуклідів, та одержання води, придатної для вживання. Об’єктом випробування було обрано воду з озера Азбучин – однієї з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження.

За словами начальника ЦАЛ Юлії Балашевської, технологія, яку використовує Partner Systems в установці, є поєднанням класичних методів водопідготовки та очищення стічних вод – коагуляції, механічної фільтрації, іонообмінної сорбції та дешевого способу знезараження, тому розробку навряд чи можна назвати новітньою.

Проте досить вражає оформлення установки, її ергономічність та зручність при простоті використання та чималій потужності, – зазначила Юлія Володимирівна.

Наразі лабораторія займається дослідженням одержаного фільтрату. Фахівці сподіваються, що випробування матимуть позитивний результат та дозволять успішно використовувати установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають