9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

У Житомирі триває будівництво сміттєпереробного заводу (відео)

До кінця 2021 року у Житомирі мають побудувати сміттєпереробний завод. Будівництво заводу мало розпочатися на початку березня 2020 року, але не розпочалось через складну процедуру отримання усіх дозвільних документів.

Передає Національний Промисловий Портал з посланням на Житомир.info.

У квітні 2021 року на спільній пресконференції мер Житомира та директор групи компаній «Ґрін Бін Україна» Євгеній Барах повідомили, що будівництво розпочнуть у травні поточного року.

Відтак, будівельні роботи за адресою Складський провулок, 20 розпочалися в середині літа. Наразі тут є техніка, на території видно, що залили фундамент.

Міський голова Житомира розповів журналістам, що роботи йдуть за графіком, будівництво мають завершити до кінця року, а у 2022 році завод вже має працювати.

«Зараз заливають фундамент. У вересні ми запросимо журналістів, там буде йти монтаж самих приміщень, тому буде видна якась робота. Але по графіку вони планують до кінця року завершити будівельні роботи. Ми спілкувалися з ними на минулому тижні, вони планують в листопаді завезти обладнання. Обладнання хорвацької компанії, яка побудувала понад 20 заводів в Європі. Я був на цьому підприємстві, велике підприємство, яке багато років виготовляє обладнання для сміттєпереробних заводів. Спочатку буде якийсь технологічний процес, але до кінця року він має бути побудований», – говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Наявність такого заводу має позитивно вплинути на екологію у місті, також це дозволить мати альтернативне паливо, зазначив міський голова.

«На 85-90% зменшиться навантаження на полігон. Після запуску заводу, ми будемо розглядати додаткові опції: у нас з’явиться rdf-паливо, яке буде очищене, сертифіковано. Об’єми цього rdf – це приблизно заміщення 20 млн кубів газу для «Теплокомуненерго», це майже 30% забезпечення міста теплом. Тому – це екологія, імідж міста, а головне, з часом, ми виходимо на повну незалежність від газу, а це платіжки й все інше», – завершує Сергій Сухомлин.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають