9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

У Житомирі побудують сучасний завод з переробки відходів потужністю близько 82 тис тонн відходів на рік

Найбільший в Україні завод з перероблення відходів може з’явитися в Житомирі вже через рік

Проект будівництва заводу вартістю 7-10 млн євро та потужністю близько 82 тис. тонн відходів в рік буде використовувати новітню технологію перероблення ТПВ. Попередній термін будівництва об’єкта – 1 рік з моменту отримання дозвільних документів. Орієнтовна чисельність персоналу становитиме 150 осіб. Технологія не передбачає викидів в навколишнє середовище, має власну систему очищення стічних і каналізаційних вод.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Житомир online

Глибина перероблення досягатиме 85-95%, а отримана вторинна сировина буде використовуватися як альтернативне RDF-паливо для цементних заводів і компосту з органічної фракції. Всі отримані продукти будуть продаватися для повторного використання, що повністю відповідає концепції економіки безперервного циклу.

Сума наших інвестицій в будівництво заводу складе від 7 до 10 млн євро. Разом з цією інвестицією ми привносимо в Україні дійсно інноваційну технологію по переробленню відходів, що довела свою ефективність у багатьох країнах. Після реалізації цього проекту в Житомирі, ми розглядаємо можливість будівництва таких заводів і в інших містах України. Для нас це не тільки бізнес, а й важливий соціальний проект, спрямований на поліпшення екологічної ситуації в країні, – коментує керуючий партнер ICU Костянтин Стеценко.

Підрядником з реалізації проекту вибрана  хорватська компанія Tehnix, яка є однією з лідируючих в Європі компаній в даному напрямку. Компанія є і виробником і одночасно розробником МБО-Т технології (механічна, біологічна і термічна обробка і перероблення твердих комунальних відходів), що забезпечує близько 95% перероблення змішаних побутових відходів.

У доробку компанії Tehnix більше 50-ти успішно побудованих і введених в експлуатацію аналогічних заводів у країнах Євросоюзу. Технологія забезпечує стабільне управління відходами без утворення звалищ і полігонів, економічну самостійність заводів, поводження з відходами без забруднення навколишнього середовища, використання існуючої логістики для збору і транспортування, компактність заводу і невелику територію для його розміщення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають