9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

У Сумах на міському звалищі побудують біогазовий комплекс потужністю 600 кВт

У Сумах на міському полігоні твердих побутових відходів мають намір збудувати біогазовий комплекс потужністю 600 кВт.

Як зазначає директор НДІ “Екостандарт”, депутат Сумської міськради Дмитро Наталуха, проект дегазації сміттєзвалища та переробки отриманого біогазу у електроенергію реалізує ЛНК Еnergy, передає газета Ваш Шанс. За матеріалом ЕкоТаун.

«На початку березня представник інвестора оглянув полігон ТПВ у селі Бобрик і зробив висновки: об’єкт на тверду “4”, газ є, але все одно потрібно бурити свердловини для повноти картини, – розповідає директор НДІ “Екостандарт”. – Великий мінус – відсутність електроенергії на полігоні».

Наприкінці травня представники компанії ЛНК Еnergy зустрічалися з технічним директором «Сумиобленерго», продовжує Дмитро Наталуха. «Підключення біогазового комплексу до мережі, яку будує обленерго, обійдеться у 5 млн 273 тис гривень, – розповідає фахівець. – Наразі інвестор думає».

Біогазовий комплекс потужністю 600 кВт коштує 400 тис євро, наголошує Дмитро Наталуха.

«Після двох невдалих спроб завести на наш полігон інвесторів – компанію “Озон” і АЕU – я вже втратив надію, але хлопці з ЛНК дуже круті, – розповідає депутат Сумської міськради, який на запрошення акціонерів компанії відвідав біогазові установки у селі Підгірці і на полігоні Борисполя. – Проекти компанії реалізуються виключно за рахунок приватних інвестицій з США, а формула фінансових взаємин наступна: видобутий газ переробляють у електроенергію, яку продають за “зеленим” тарифом – 10% від доходу у кінці кожного місяця отримує муніципалітет».

Зараз в Україні працює п’ять біогазових комплексів ЛНК, шостий будується у Черкасах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають