9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Серпня, 2022

У столиці побудують парк на літописній річці

У Києві до кінця 2019-го року планують завершити облаштування території «Парку Почайна». Загальна вартість проектних і будівельних робіт по об’єкту «Парк Почайна» становить близько 279,08 млн грн.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на сторінку Розвитку міста Києва в Оболонському районі.

Парк облаштують на території близько 10,10 га, розташованої уздовж річки Почайна до затоки Вовкувата між проспектом Степана Бандери та вулицею Електриків. Рішення про створення парку було ухвалено ще у жовтні 2017-го року, проте тендер на створення проекту землевідведення парку вдалося провести з другої спроби.

Територія буде являти собою пішохідно-велосипедний маршрут вздовж річки Почайна, де можна буде не тільки прогулятися, а й ознайомитися з історією літописної річки. Парк стане новим прикладом ландшафтної архітектури в місті, адже тут буде організовано простір для кожного відвідувача.

Родзинкою парку стане затока Вовкувата, де проектанти обіцяють зберегти «дикість» території й одночасно перетворити її в комфортний простір з доступом до води. Крім того територія міської зони відпочинку буде розділена на зони для відпочинку і прогулянок, зону дитячих і спортивних майданчиків, прибережну зону з кафе, зимовим катком і прокатом спортінвентарю, зону для фестивалів і зону для проведення релігійних заходів.

Нагадаємо, що згідно з літописами Хрещення Київської Русі відбувалося на Почайні, а саме — в місці впадіння її у Дніпро на території сучасної Дніпровської гавані. Згодом, річку перетворили на каскад озер “Опечень”, а решта річки протікала Петрівською промзоною, де в районі залізничного моста впадала у Дніпро.

blank

Сьогодні початок річки можна побачити на столичному житловому масиві “Оболонь” – це озеро Біле, яке розташоване всередині кварталу між вулицями Героїв Дніпра, Маршала Тимошенко, Героїв Сталінграда та Оболонським проспектом.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають