9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

У Смілянському лісгоспі вирощують дуби в контейнерах за польським досвідом

У Смілянському лісгоспі вирощують дуби в контейнерах за перейнятою у поляків технологією.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

Наразі вирощують близько 190 тисяч майбутніх дубів.

Головний лісничий Денис Івлєв розповів: вони одні із перших в Україні, хто повністю відмовився від висівання насіння у відкритий ґрунт. Тепер його не потрібно викопувати, а можна з легкістю однією рукою дістати із касет.

“При такій посадці не пошкоджується коренева система. Якби сіянець ріс із відкритого ґрунту, то хворів би і почав пускати бічні корінці”, – пояснив він.

https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/de346a4b59c85d4b.jpg

За словами директора Юрія Сегеди технологія була перейнята з Польщі 12 років тому.

“Ми над ним рік думали, шукали можливості виготовлення касет, розглядали різні варіанти матеріалу для них”. – додав директор.

Для вирощування використовують спеціальні контейнери. Їх підприємство замовляє із-за кордону.

“У наших умовах жолудь або засохнути може, або замокає, або миша чи кабан можуть з’їсти. Потім потрібно доповняти і пересаджувати”, – зауважив пан Юрій.

https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/00795f4ba4ff4d20.jpg

Оскільки молодим паросткам тепер треба приділяти уваги менше, вдається більше заощадити.

Сіянцями уже з міцною кореневою системою навесні заповнять відкриту ділянку. Нині у такий спосіб у лісництві висаджено 700 гектарів дуба.

“Такий метод ще не до кінця впроваджений, немає такого періоду тривалого, щоб ми могли це оцінити. Вони передовики в цьому плані і надалі ми хочемо цю практику поширювати на всю Україну”, – розповів перший заступник голови Держагентства лісових ресурсів Віталій Пунь .

У який спосіб висаджувати, на підприємствах обирають залежно від конкретної ділянки. Головне, аби ліс щороку збільшувався, зазначив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

За його словами, цьогоріч на Черкащині різними методами висадили 1 100 гектарів лісових культур. Ще близько 60-70 гектарів планують висадити в межах акції “Створюємо ліси разом”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають