9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

У Полтаві обирають місце для сміттєпереробного заводу

У Полтавській ОДА обговорили концепцію сміттєпереробного заводу та його можливе будівництво впродовж наступних 5-6 років. Наразі існують три варіанти його розміщення — у Макухівці, у Розсошенцях та у Кашубівці.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інтернет-ресурс “Полтавщина

Сміттєпереробний завод повинен обслуговувати Полтавський субрегіон: Полтавський, Новосанжарський, Карлівський, Машівський, Чутівський райони області та саме місто Полтава. Раніше вже існувала пропозиція — збудувати об’єкт за Кашубівкою, на території Терешківської ОТГ. Наразі розглядаються варіанти будівництва сміттєпереробного заводу на територіях Щербанівської ОТГ, Терешківської ОТГ та на території Макухівки Полтавського району.

Перше місце – на території Макухівки Полтавського району. Це «аварійна територія», на межі з Полтавою. Тут, на території 17,8 га вже працює Полтавське міське сміттєзвалище, в якому накопичено вже 7,5 млн кубометрів спресованого сміття. Згідно із чинними нормами сміттєпереробний завод порушує вимогу щодо відстані до водойм — при нормативній відстані в 3 км в реальності до озер є 842 м, а до річки Коломак — 1700 м. Також є порушення норми відстані до лісових насаджень. Однак перевагою такого розміщення є близкість до звалища.

Другим варіантом є будівництво заводу у Розсошенцях, на території Щербанівської ОТГ. Пропоноване місце під завод — за 5,7 км від злітно-посадкової смуги Полтавського аеропорту. Проти цього варіанту говорить те, що тут не витримано відстань до місця відпочинку людей — Баронівських ставків, до яких 850 м, крім того відсутні геологічні дослідження та проєкт. Представники аеропорту повідомили, що якщо завод буде закритим та екологічним, то претензій вони не матимуть. Існує можливість подачі теплової енергії до Полтави. Громада готова реалізувати цей проєкт.

У випадку будівництва заводу поблизу Кашубівки вже існує домовленість із Держлісгоспом про передачу 72 га виснаженої землі, поруч — автодорога та залізниця, прийнятний рівень залягання ґрунтових вод, між якими та поверхнею лежить шар глини. Крім того існує попередній проєкт полігону. Однак місцева громада виступила категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу.

blank

У адміністрації Полтавської ОДА запевняють, що проєкт передбачає екологічно чистий. На реалізацію проєкту залучатимуться кошти європейських банків. Безпосереднє будівництво відбуватиметься протягом 2-3 років, перед цим потрібно виготовити проєктно-кошторисну документацію, затвердити детальний план території, пройти усі експертизи та дозволи, обов’язково провести громадські слухання, внести зміни до Схеми області. На повну реалізацію піде 5-6 років. При цьому бюджет проєкту може скласти понад 100 млн євро.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають