9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Січня, 2021

У Полтаві обирають місце для сміттєпереробного заводу

 • У Полтавській ОДА обговорили концепцію сміттєпереробного заводу та його можливе будівництво впродовж наступних 5-6 років. Наразі існують три варіанти його розміщення — у Макухівці, у Розсошенцях та у Кашубівці.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інтернет-ресурс “Полтавщина

  Сміттєпереробний завод повинен обслуговувати Полтавський субрегіон: Полтавський, Новосанжарський, Карлівський, Машівський, Чутівський райони області та саме місто Полтава. Раніше вже існувала пропозиція — збудувати об’єкт за Кашубівкою, на території Терешківської ОТГ. Наразі розглядаються варіанти будівництва сміттєпереробного заводу на територіях Щербанівської ОТГ, Терешківської ОТГ та на території Макухівки Полтавського району.

  Перше місце – на території Макухівки Полтавського району. Це «аварійна територія», на межі з Полтавою. Тут, на території 17,8 га вже працює Полтавське міське сміттєзвалище, в якому накопичено вже 7,5 млн кубометрів спресованого сміття. Згідно із чинними нормами сміттєпереробний завод порушує вимогу щодо відстані до водойм — при нормативній відстані в 3 км в реальності до озер є 842 м, а до річки Коломак — 1700 м. Також є порушення норми відстані до лісових насаджень. Однак перевагою такого розміщення є близкість до звалища.

  Другим варіантом є будівництво заводу у Розсошенцях, на території Щербанівської ОТГ. Пропоноване місце під завод — за 5,7 км від злітно-посадкової смуги Полтавського аеропорту. Проти цього варіанту говорить те, що тут не витримано відстань до місця відпочинку людей — Баронівських ставків, до яких 850 м, крім того відсутні геологічні дослідження та проєкт. Представники аеропорту повідомили, що якщо завод буде закритим та екологічним, то претензій вони не матимуть. Існує можливість подачі теплової енергії до Полтави. Громада готова реалізувати цей проєкт.

  У випадку будівництва заводу поблизу Кашубівки вже існує домовленість із Держлісгоспом про передачу 72 га виснаженої землі, поруч — автодорога та залізниця, прийнятний рівень залягання ґрунтових вод, між якими та поверхнею лежить шар глини. Крім того існує попередній проєкт полігону. Однак місцева громада виступила категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу.

  У адміністрації Полтавської ОДА запевняють, що проєкт передбачає екологічно чистий. На реалізацію проєкту залучатимуться кошти європейських банків. Безпосереднє будівництво відбуватиметься протягом 2-3 років, перед цим потрібно виготовити проєктно-кошторисну документацію, затвердити детальний план території, пройти усі експертизи та дозволи, обов’язково провести громадські слухання, внести зміни до Схеми області. На повну реалізацію піде 5-6 років. При цьому бюджет проєкту може скласти понад 100 млн євро.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Карантинній гавані порту Одеси обробляються одночасно п’ять балкерів (фото)

  У Карантинній гавані Одеського морського порту обробляються одночасно п'ять суховантажів.Про це пише ЦТС...

  У Дніпрі реконструюють палац спорту «Метеор»

  У Дніпрі реконструюють універсальний Палац спорту «Метеор», що наразі знаходиться у занедбаному стані.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  МАУ підготувала літаки для перевезення вакцин від коронавірусу

  Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" відзначає готовність до транспортування вакцин від коронавірусу на своїх літаках Boeing 737 та Boeing 767.

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для роботи на космічних апаратах.

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру 5,56x45 мм.

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.Про це повідомляє інформаційне агенство...

  Через декілька місяців буде закладено корвет для ВМС України

  Через декілька місяців буде закладено корвет для потреб Військово-Морських Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  У Польщі продовжують виготовляти паливні елементи для українських керованих ракет РК-3

  На замовлення української військової промисловості у Польщі продовжується виробництво твердопаливних шашок для керованих ракет РК-3 комплексу "Корсар" від ДККБ «ЛУЧ».

  Зараз читають

  Запорізька АЕС вперше в історії вийде на свою повну проєктну потужність

  У січні Запорізька атомна електростанція вперше у своїй історії вийде на повну проєктну потужність у 6000 МВт.

  В Україні відремонтують вже четвертий Ан-32Б для Шрі-Ланки

  Державне підприємство «Завод 410 ЦА» цього року продовжить ремонт транспортних літаків Ан-32Б ВПС Республіки Шрі-Ланка – незабаром...

  Завод «Маяк» адаптує заряд КЗ-6 для скидання з безпілотників

  Державне підприємство «Завод «Маяк» адаптує кумулятивний КЗ-6 для скидання з БПЛА типу мультикоптер.Про...

  “Центр організації дорожнього руху” отримав партію евакуаторів від “Техкоплекту”

  Для "Центру організації дорожнього руху" виготовлено партію з чотирьох нових евакуаторів — нових бортових вантажних автомобілів на...