9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Квітня, 2021

У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

 • Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи “Метінвест”, завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України – реконструкцію аглофабрики, інвестиції в яку склали більше $ 160 мільйонів.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Як повідомив генеральний директор ММК Тарас Шевченко в ході віртуального престуру на Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча в середу, масштабна екологічна модернізація аглофабрики тривала понад сім років, і наразі проєкт завершений.

  У пресрелізі до заходу констатується, що аглофабрика ММК ім. Ілліча – найбільша в Європі. На аглофабриці проводиться агломерат для виплавки чавуну. Аглофабрика складається з двох відділень: шихтопідготовки, де приймають сировину і готують її до процесу спікання, і відділення агломерації, де й відбувається саме спікання. Відділення агломерації включає 12 агломашин, які мають зони спікання та охолодження. Площа зони спікання, а саме по ній визначають масштаби фабрики, становить понад 1 тис. кв.м, максимальний обсяг виробництва – понад 13 млн тонн агломерату на рік.

  До останнього часу на аглофабрику доводилося 80% всіх викидів підприємства і до 40% викидів пилу в Маріуполі. Сьогодні жодна труба аглофабрики не димить, а рівень викидів приведений до європейських стандартів. Після поетапного введення в експлуатацію всіх нових фільтрів, викиди пилу знизяться на 90%, викиди сірки – на 46%. В цілому ж, завдяки проєкту реконструкції очисних споруд аглофабрики, викиди пилу в Маріуполі скоротяться на третину.

  Головним постачальником устаткування і технологій виступила італійська компанія Termokimik Corporation, генпідрядник проєкту – “Метінвест-Інжиніринг”.

  Генеральний директор “Метінвесту” Юрій Риженков зазначив, що цим проєктом група в черговий раз довела, що вміє тримати слово.

  “За останні роки нам випало чимало випробувань, але ми продовжували крок за кроком модернізувати обладнання аглофабрики, вкладаючи в нього чималі кошти, тому що знали, як це важливо для жителів Маріуполя. Ні криза, ні коронавірус не завадили нам виконати реконструкцію в обіцяні терміни. Я вдячний всім, хто працював над цією без перебільшення історичною модернізацією всі ці роки. Тепер аглофабрика на комбінаті ім. Ілліча не тільки найбільша в Європі, але ще і сама екологічна та сучасна”, – підкреслив топменеджер, якого.

  Технічне рішення проєкту передбачає створення складної двоступеневої системи очищення газів. Перший ступінь – грубе очищування від пилу за допомогою сучасних циклонів Hurriclone. Вони вловлюють великі частки пилу, щоб повторно використовувати її у виробництві. Другий ступінь – доочищення газу від пилу і з’єднань сірки в потужних рукавних фільтрах, що дозволяють знизити викиди пилу більш ніж в десять разів.

  “Нормативи передбачали рівень викидів пилу аглофабрики до 300 мг/куб. м, а наші газоочистки зараз забезпечують 15-20 мг/куб. м при встановлених українським законодавством 50 мг/куб. м”, – пояснив керівник проєкту модернізації аглофабрики Андрій Панченко.

  Фахівці компанії “Метінвест-Інжиніринг” поетапно збудували комплекси двоступеневго очищування аглогазів від зон спікання та охолодження всіх 12 агломашин. Сучасна система газоочищування на аглофабриці вже працює. Водночас в зоні охолодження аглокорпусу №1 тривають роботи з модернізації електрофільтрів “Спейк” і монтажу двох рукавних фільтрів, які завершаться у 2021 році. Це додаткові зобов’язання, які взяв на себе комбінат.

  Генеральний директор ММК ім. Ілліча Тарас Шевченко зазначив, що аглофабрика дійсно гостро потребувала модернізації, і в групі “Метінвест” прийняли своєчасне рішення.

  “Зниження екологічного навантаження – одне з пріоритетних завдань, яке перед нами ставить “Метінвест”. Але найголовніше, що такі непрості завдання завжди підкріплені фінансами та фахівцями. Сьогодні труби аглофабрики більше не димлять. Наша наступна мета – доменний переділ, і ми також її обов’язково виконаємо”, – сказав Шевченко.

  Пресслужба компанії нагадує, що коли проєкт вийшов на фінішну пряму, у світі вибухнула пандемія коронавірусу. Під час пусконалагоджувальних робіт фахівці італійської Termokimik Corporation повинні були встановити програмне забезпечення, а також провести холодну і гарячу прокрутку обладнання аспіраційної системи. Але МЗС відкликав всіх зарубіжних фахівців, що працюють в Україні, і на початку весни італійці змушені були спішно покинути країну. Італійський уряд оголосив жорсткий карантин і закрив офіси промислових компаній, включаючи Termokimik.

  До середини літа вірус трохи вщух, і послаблення карантину таки дозволило поставити крапку в модернізації аглофабрики. Італійські фахівці повернулися в Україну, щоб закінчити налагодження устаткування і завершити проєкт в обіцяні жителям Маріуполя терміни.

  Екологічна модернізація аглофабрики стартувала в кінці 2012 року. Тоді почалося опрацювання основних технічних рішень по системах газоочищення і розробки проєктно-кошторисної документації. А у 2014 році Метінвест і Termokimik уклали договір на постачання основного технологічного обладнання. Це і стало стартом активної фази реалізації проєкту.

  Нагадаємо, ММК ім. Ілліча входить до групи “Метінвест”, основними акціонерами якої є група “СКМ” (71,24%) і “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують їм.

  ТОВ “Метінвест Холдинг” – управляюча компанія групи “Метінвест”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів...

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні...

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з доставлення вантажів по Дніпру з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС України відремонтований та модернізований гелікоптер...

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр дослідження...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

  Зараз читають

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять"...

  Представлено схему нового терміналу аеропорту Дніпра

  "Укрінфрапроєкт" показав схему нового терміналу в аеропорту Дніпра, який зараз знаходиться в процесі будівництва.

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС...