9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Жовтня, 2021

У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

 • Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи “Метінвест”, завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України – реконструкцію аглофабрики, інвестиції в яку склали більше $ 160 мільйонів.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Як повідомив генеральний директор ММК Тарас Шевченко в ході віртуального престуру на Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча в середу, масштабна екологічна модернізація аглофабрики тривала понад сім років, і наразі проєкт завершений.

  У пресрелізі до заходу констатується, що аглофабрика ММК ім. Ілліча – найбільша в Європі. На аглофабриці проводиться агломерат для виплавки чавуну. Аглофабрика складається з двох відділень: шихтопідготовки, де приймають сировину і готують її до процесу спікання, і відділення агломерації, де й відбувається саме спікання. Відділення агломерації включає 12 агломашин, які мають зони спікання та охолодження. Площа зони спікання, а саме по ній визначають масштаби фабрики, становить понад 1 тис. кв.м, максимальний обсяг виробництва – понад 13 млн тонн агломерату на рік.

  До останнього часу на аглофабрику доводилося 80% всіх викидів підприємства і до 40% викидів пилу в Маріуполі. Сьогодні жодна труба аглофабрики не димить, а рівень викидів приведений до європейських стандартів. Після поетапного введення в експлуатацію всіх нових фільтрів, викиди пилу знизяться на 90%, викиди сірки – на 46%. В цілому ж, завдяки проєкту реконструкції очисних споруд аглофабрики, викиди пилу в Маріуполі скоротяться на третину.

  Головним постачальником устаткування і технологій виступила італійська компанія Termokimik Corporation, генпідрядник проєкту – “Метінвест-Інжиніринг”.

  Генеральний директор “Метінвесту” Юрій Риженков зазначив, що цим проєктом група в черговий раз довела, що вміє тримати слово.

  “За останні роки нам випало чимало випробувань, але ми продовжували крок за кроком модернізувати обладнання аглофабрики, вкладаючи в нього чималі кошти, тому що знали, як це важливо для жителів Маріуполя. Ні криза, ні коронавірус не завадили нам виконати реконструкцію в обіцяні терміни. Я вдячний всім, хто працював над цією без перебільшення історичною модернізацією всі ці роки. Тепер аглофабрика на комбінаті ім. Ілліча не тільки найбільша в Європі, але ще і сама екологічна та сучасна”, – підкреслив топменеджер, якого.

  Технічне рішення проєкту передбачає створення складної двоступеневої системи очищення газів. Перший ступінь – грубе очищування від пилу за допомогою сучасних циклонів Hurriclone. Вони вловлюють великі частки пилу, щоб повторно використовувати її у виробництві. Другий ступінь – доочищення газу від пилу і з’єднань сірки в потужних рукавних фільтрах, що дозволяють знизити викиди пилу більш ніж в десять разів.

  “Нормативи передбачали рівень викидів пилу аглофабрики до 300 мг/куб. м, а наші газоочистки зараз забезпечують 15-20 мг/куб. м при встановлених українським законодавством 50 мг/куб. м”, – пояснив керівник проєкту модернізації аглофабрики Андрій Панченко.

  Фахівці компанії “Метінвест-Інжиніринг” поетапно збудували комплекси двоступеневго очищування аглогазів від зон спікання та охолодження всіх 12 агломашин. Сучасна система газоочищування на аглофабриці вже працює. Водночас в зоні охолодження аглокорпусу №1 тривають роботи з модернізації електрофільтрів “Спейк” і монтажу двох рукавних фільтрів, які завершаться у 2021 році. Це додаткові зобов’язання, які взяв на себе комбінат.

  Генеральний директор ММК ім. Ілліча Тарас Шевченко зазначив, що аглофабрика дійсно гостро потребувала модернізації, і в групі “Метінвест” прийняли своєчасне рішення.

  “Зниження екологічного навантаження – одне з пріоритетних завдань, яке перед нами ставить “Метінвест”. Але найголовніше, що такі непрості завдання завжди підкріплені фінансами та фахівцями. Сьогодні труби аглофабрики більше не димлять. Наша наступна мета – доменний переділ, і ми також її обов’язково виконаємо”, – сказав Шевченко.

  Пресслужба компанії нагадує, що коли проєкт вийшов на фінішну пряму, у світі вибухнула пандемія коронавірусу. Під час пусконалагоджувальних робіт фахівці італійської Termokimik Corporation повинні були встановити програмне забезпечення, а також провести холодну і гарячу прокрутку обладнання аспіраційної системи. Але МЗС відкликав всіх зарубіжних фахівців, що працюють в Україні, і на початку весни італійці змушені були спішно покинути країну. Італійський уряд оголосив жорсткий карантин і закрив офіси промислових компаній, включаючи Termokimik.

  До середини літа вірус трохи вщух, і послаблення карантину таки дозволило поставити крапку в модернізації аглофабрики. Італійські фахівці повернулися в Україну, щоб закінчити налагодження устаткування і завершити проєкт в обіцяні жителям Маріуполя терміни.

  Екологічна модернізація аглофабрики стартувала в кінці 2012 року. Тоді почалося опрацювання основних технічних рішень по системах газоочищення і розробки проєктно-кошторисної документації. А у 2014 році Метінвест і Termokimik уклали договір на постачання основного технологічного обладнання. Це і стало стартом активної фази реалізації проєкту.

  Нагадаємо, ММК ім. Ілліча входить до групи “Метінвест”, основними акціонерами якої є група “СКМ” (71,24%) і “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують їм.

  ТОВ “Метінвест Холдинг” – управляюча компанія групи “Метінвест”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Чорноморський банк торгівлі та розвитку інвестував 776,2 млн євро в українські проєкти

  Чорноморський банк схвалив 53 інвестиційні проєкти в Україні на 842,7 млн євро. З них вже здійснено фінансування...

  Новий сучасний цех відкрила птахофабрика на Волині

  Володимир-Волинська птахофабрика 21 жовтня відкрила цех з виготовлення м'ясо-кісткового борошна. Він входить в проєкт будівництва нового Переробного комплексу, який підприємство розпочало у...

  “Інтерпайп” сплатив понад два мільярди гривень податків і зборів з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-вересні 2021 року перерахувала 2,22 мільярда гривень податків і зборів, що на 13% перевищує показник аналогічного періоду...

  У Нетішині зариблюють водойму-охолоджувач Хмельницької АЕС

  У Нетішині Хмельницької області проводять зарибнення водойми-охолоджувача однойменної АЕС, яке триває протягом місяця, з 18 жовтня по 15 листопада.

  Перероблений пластик використали для облаштування дитячого майданчику в Івано-Франківську

  В Івано-Франківську з переробленого пластику облаштовують елементи для дитячого майданчика. Знаходиться він у дворі будинку, що на вулиці Пулюя, 15. Його мешканці...

  Міжнародна компанія NEQSOL Holding подала заявку на купівлю частки найбільшого українського виробника цементу

  Міжнародна група NEQSOL Holding, яка володіє мобільним оператором Vodafone Україна, подала заявку в Антимонопольний комітет на купівлю пакета акцій найбільшого українського виробника цементу ПрАТ...

  Морські порти України з початку року перевалили понад 106 мільйонів тонн вантажів

  Морські порти України в січні-вересні 2021 року скоротили перевалку вантажів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 10,7%, або на 12,67...

  На Житомирщині запустили нове виробництво житнього і цільнозернового борошна

  На Житомирщині компанія “Зернова База України” почала випускати житнє борошно.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Зараз читають

  Укрзалізниця збільшить та оновить парк зерновозів та напіввагонів

  У найближчі роки "Укрзалізниця" планує побудувати й оновити понад 30 тисяч піввагонів та майже 15 тисяч зерновозів. ...

  Аеропорт Одеса зустрів мільйонного пасажира з початку року

  У п'ятницю, 8 жовтня, Міжнародний аеропорт Одеса обслужив мільйонного пасажира в поточному році.Передає Національний...

  Українські військові отримали понад сотню переносних комплексів радіорозвідки Plastun-RP3000

  Малогабаритний пеленгаційний комплекс Plastun-RP3000 від НВЦ «Інфозахист» завдяки модульності та енергоавтономності значно підвищує мобільність груп тактичної радіорозвідки.

  Як українські науковці вирощують та вивчають унікальні антарктичні рослини (фото)

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) Національної академії наук України в рамках віртуальної екскурсії до лабораторії відділу...