У Луцьку відкрилася перша в Україні лабораторія мікробіології ґрунту. Діятиме вона на базі Волинської філії державної установи “Інститут охорони ґрунтів”. Його керівництво підтримало завідувача кафедри лісового і садово-паркового господарства СНУ імені Лесі Українки Михайла Шевчука, який запропонував створити сучасну лабораторію.
Про це повідомляє Волинська регіональна дирекція НТКУ. Передає Волинські Новини.
Перша мікробіологічна лабораторія ґрунту створена на Волині на вимогу часу. Адже нині виробники сільгосппродукції намагаються уникнути ризиків внаслідок застосування хімічних добрив. Та й українці прагнуть споживати екологічно чисту продукцію. Тому мета створення лабораторії — забезпечити потреби агровиробників західного регіону країни, тим самим контролюючи якість мікробіологічних препаратів і вивчаючи їх вплив на ґрунтові режими в умовах хімізації та органічного виробництва. Очолив лабораторію Петро Бойко.
Планується, що ця лабораторія стане не лише базовою діагностичною установою, а й регіональним науковим центром, де досліджуватимуть мікробіологічні процеси низькородючих ґрунтів. Це дасть можливість збільшувати врожайність сільськогосподарських культур.
За словами керівника Волинської філії “Інституту охорони ґрунтів України” Миколи Зінчука, органічних добрив в Україні мало. Ті, що виробляють промисловим способом, — недешеві. Тому поліпшення ґрунту – “завдання” саме мікробіологічних препаратів.
Волинь – цікава з точки зору досліджень, а старт роботи в області першої в Україні мікробіологічної лабораторії ґрунтів має перспективу, – вважає директор Інституту охорони ґрунтів Ігор Яцук.
– Вона цікава тим, що тут ми бачимо різні агроцинози. Тут є над чим працювати і можна зробити цікаву порівняльну характеристику. Сьогодні ми переходимо на органічні добрива на основі бактерій.
Якщо не буде біотиків в ґрунтах, то ґрунт буде мертвий. Він не буде давати поживну речовину, і там рости нічого не буде, – розповів Ігор Яцук.
До слова, Інститут охорони ґрунтів України виділив понад 80 тисяч гривень на облаштування мікробіологічної лабораторії.
Частково закупівлю обладнання профінансували СНУ імені Лесі Українки та Волинська філія Інституту охорони ґрунтів.