9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Листопада, 2023

У Києві реалізовують масштабний проєкт з рекультивації полігону твердих побутових відходів у Підгірцях (фото)

У Києві продовжують реалізацію проєкту рекультивації полігону твердих побутових відходів № 5, що в с. Підгірці Обухівського району Київської області.

Про це під час інспекції робіт на полігоні повідомив Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає Промисловий Портал.

Також на об’єкті тривають роботи з реконструкції та технічного переоснащення, що є необхідною складовою рекультивації.

blank
Фото: КМДА

Зараз першу ділянку полігону покривають геотекстилем та геоплівкою, після цього там вкладатимуть шари піску та ґрунту.

«Навіть в умовах війни та беззаперечної пріоритетності фінансування потреб оборонної здатності та фізичного захисту об’єктів є проєкти, які ми не маємо права припинити. Адже йдеться насамперед про безпечну експлуатацію полігону та недопущення тут аварійних ситуацій. Також слід зважати на неможливість поставити на паузу окремі технологічні процеси і ризик знівелювати вже виконані до цього технічні заходи. Тому місто спільно з оператором полігону продовжують виконувати необхідні роботи з перспективою рекультивації – безпечного закриття полігону відходів», – пояснив Петро Пантелеєв.

Довідка

У 2016-2018 роках рішеннями Київської міської ради сформовано комплекс заходів, спрямованих на поетапне екологічно-безпечне завершення експлуатації полігону ТПВ № 5, його рекультивацію і закриття.

blank
Фото: КМДА
blank
Фото: КМДА

Протягом 2016-2021 років на полігоні виконали планування схилів, налагодили перекриття ізолюючим мінеральним ґрунтом поверхонь обох ділянок складування (карт), укріпили дамби на першій та другій карті, здійснили перенесення лінії ЛЕП, реконструювали та модернізували систему очищення фільтрату ROCHEM, утеплили будівлю, у якій вона знаходиться.

blank
Фото: КМДА
blank
Фото: КМДА

За цей період перша карта була підготовлена до рекультивації – спланована відповідно до проєкту, повністю накрита захисними шарами ґрунту і щебеню, а також оснащена дренажем для уловлювання фільтрату східною і західною частинами.

blank
Фото: КМДА

За шість років на масштабні роботи в межах проєкту спрямували понад 700 млн грн. Слід зазначити, що Київ вперше в Україні виконує закриття полігону відповідно до сучасних технологічних стандартів.

Останні новини:

Зараз читають