9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

У Києві відкрили сквер імені Бориса Нємцова

У Києві біля посольства Російської Федерації відкрили сквер імені російського опозиціонера Бориса Нємцова.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

“Сьогодні ми відкрили сквер імені Бориса Нємцова і меморіальну дошку в його пам’ять, яка буде нагадувати про великого друга України, про того, хто приїжджав до Києва і завжди розумів, що багато речей залежить від України. Він бажав змін і реформ. Ця людина залишиться з нами доти, поки буде жити пам’ять про нього. І буде нагадувати російському посольству тут в місті Києві, і в Вашингтоні, і в Вільнюсі про те, що є люди, які борються за свободу і свою державу”, – наголосив під час відкриття мер Києва Віталій Кличко.

Дочка Бориса Нємцова Жанна Нємцова зазначила, що трагічна доля її батька тісно пов’язана з тими подіями, які відбувалися в Україні.

“Мені здається, що цей меморіал стане пам’яттю про ті нещодавні події, які, на жаль, і досі відбуваються. І ми повинні більше такого не допустити”, – сказала Жанна Нємцова.

За словами міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, пам’ять про Бориса Нємцова стане найкращою відповіддю режиму Путіна. Він зазначив, що ті ідеали, за які боровся і загинув Нємцов, повинні перемогти у всьому світі.

“Я з ним спілкувався протягом багатьох років, до останніх його днів, і в мене було відчуття, що навколо нього ця територія свободи все змикається і змикається. Але він не залишав боротьби. І його вбивство є доказом і демонстрацією безсилості режиму Путіна”, – зазначив Семерак.

Він зауважив, що сквери на честь російського опозиціонера можна знайти в різних містах демократичних країн, але жодної вулиці Бориса Нємцова немає в РФ.

Як повідомлялося, минулого року Київська міська рада присвоїла скверу на розі вулиці Сурикова та Повітрофлотського проспекту ім’я Бориса Нємцова.

Борис Нємцов – відомий російський політик-опозиціонер. У 2014 році він засудив анексію Криму Росією та підписав заяву з вимогою вивести з території України російські війська і припинити пропагандистську, матеріальну й військову підтримку прихильників самопроголошених “ДНР” та “ЛНР”. Був убитий 27 лютого 2015 року в центрі Москви пострілами у спину.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають