9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

У Києві мають намір встановити фандомати для збору тари

В Києві мають намір встановити фандомати – автомати для прийому алюмінієвих банок та ПЕТ-пляшок.

Як зазначила заступник голови постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Ганна Сандалова, сьогодні найбільша кількість сміття утворюється від використаних напоїв. Передає EcoTown, з посиланням на УНН.

«Фандомати, які зазвичай приймають пляшки від 250 мл до 1 л, допоможуть знизити навантаження на переповнені звалища, – пояснює фахівець. – На додачу, система дозволить повертати кошти за правильно викинуту тару».

На переконання Ганни Сандалової, особливу увагу необхідно приділити організації переробки зібраної тари.

«Потрібно попіклуватися про подальшу долю такого сміття, – пояснює заступник голови комісії. – Завжди складніше знайти ресурс і потужності для вивезення та переробки тари, ніж встановити автомати для її прийому».

Примітно, що комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував парламенту прийняти у першому читанні законопроект No 5614 “Про систему збору та утилізації тари”, який передбачає введення депозитної системи для виробників і імпортерів напоїв та впровадження системи збору тари через фандомати.

Згідно з пояснювальною запискою, виробники і імпортери повинні будуть брати участь у депозитній системі тари шляхом позначення її депозитними етикетками, які дозволять споживачу здати таку пляшку до автомату і відразу ж отримати гроші за використану тару.

Як зазначають автори законопроекту, впровадження нової системи допоможе зупинити інтенсивне накопичення відходів на звалищах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають