9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

У Харкові будується масштабний сміттєпереробний завод (фото)

Під Харковом добігає до кінця перша черга будівництва нового сміттєпереробного комплексу на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів. Проєкт вартістю $40 млн фінансується Світовим банком, а генеральним підрядником виступає польська компанія.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Харківської міської ради.

Станом на сьогодні вже побудована половина нового полігону для складування відходів, а до початку жовтня завершиться будівництво допоміжних будівель на промисловому майданчику, де найближчим часом будуть встановлені системи збору та очищування фільтрату.

Повністю будівництво буде завершено й укомплектовано конвеєрами, сортувальними лініями і полігоном впродовж року. До цього моменту нині дієвий полігон твердих побутових відходів буде рекультивований і підготовлений до видобутку біогазу.

Наші газові генератори перероблятимуть полігонний газ в електрику, яка продаватиметься за «зеленим тарифом» оператору ринку, а на виручені гроші ми зможемо виплачувати тіло кредиту і відсотки. При будівництві ми застосовуємо тільки передові європейські технології, що запобігають виділенню газу в атмосферу і зараженню ґрунту фільтратом. Тому ніяких неприємних запахів тут більше не буде, і екологічний стан для всіх найближчих населених пунктів відповідатиме всім санітарним нормам», – зазначив директор КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Юрій Суярко.

Новий полігон зможе приймати відходи протягом 15 років, а з впровадженням системи роздільного збору сміття термін його служби значно збільшиться.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають