9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 16 Вересня, 2021

У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

 • На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по 6 МВт кожна, загальною потужністю 72 МВт. Генератори буде розташовано біля села Довговоля Вараського району Рівненської області. А паралельно тут ще й збудують дільницю по виробництву водню.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Володимирець.City.

  У березні 2021 року було представлено проєкт Дорожньої карти для виробництва та використання водню і в Україні. Наразі у Міністерстві енергетики за підтримки міжнародних партнерів розробляють Водневу стратегію України, повідомляє «Українська енергетика». Один із проєктів по виробництву водню інвесторам пропонують і на Володимиреччині.

  Водень у вільному стані практично не зустрічається і виступає енергоносієм. На відміну від електрики, водень – джерело хімічної енергії. Він виробляється при використанні в нестабільних енергосистемах з використанням енергії сонця і вітру. Саме такий водень, який виробляється з відновлюваних джерел енергії, називають «зеленим», «чистим» або відновлюваним воднем.

  Наразі водень у промислових масштабах виробляється з використанням викопного палива, тому майбутнє – за переходом на «чистий» водень. При цьому сьогодні сфера використання водню переважно у нафтопереробці, виробництві аміаку, метанолу та сталі значно розширилася.

  Його вже активно застосовують на транспорті (водневі двигуни давно ставлять на автобуси, автомобілі, трактори, катери), для опалення будинків (у сумішах з природним газом), в енергетиці (як акумулятори для зберігання відновлюваної енергії, а водень і аміак – в газових турбінах для підвищення гнучкості енергосистеми).

  Наприклад, компанія Лавуазьє пропонує готові рішення на основі водню для готелів, домогосподарств, для парку вантажівок і катерів. Мова йде як про технології виробництва водню, так і водневі двигуни для транспортних засобів (автобусів, автомобілів), а також човнів і кораблів. В цей час спеціалісти впроваджують такі технології в декількох країнах – у Польщі, Мальті, Грузії.


  Вітровий проєкт з виробництва «зеленого» водню в Україні, потужності якого побудують на півночі Рівненської області, анонсували у квітні 2021 року. Під час конференції «Перехід від «зеленого» тарифу до ринкових умов» проєкт представила компанія MCL, яка займається розробкою об’єктів генерації електричної енергії з ВДЕ.

  Реалізацію проєкту саме в форматі «вітер – водень – аміак» фахівці презентували як розв’язання проблем пов’язаних з балансуванням, диспетчерськими обмеженнями та реалізацією переходу ВДЕ-генерації від «зеленого» тарифу до ринкових умов.

  Спеціалісти MCL інформують, що прогнозоване виробництво вітрової електроенергії на Володимиреччині складатиме біля 230 ГВт-год. на рік.

  За допомогою електричної енергії, яку вироблятимуть вітрогенератори у Довговолі, воду в промислових електролізерах розподілятимуть на кисень та водень. Далі отриманий «зелений» водень планують зріджувати та транспортувати споживачеві.

  Наразі девелопери проєкту проводять техніко-економічні розрахунки дільниці з виробництва «зеленого» водню, а саме обирають тип та потужність основного (електролізеру) та інфраструктурного технологічного обладнання (в т.ч. системи накопичення та зберігання електроенергії), триває вибір земельної ділянки з урахуванням оптимальної логістики.

  Оскільки процес електролізу потребує значних обсягів води, наразі у двох потенційних локаціях, де планується розміщення майбутнього заводу, проводять гідрогеологічні дослідження запасів підземних вод.

  Концепцією проєкту передбачено 100% реалізації «зеленого» водню. Таким партнером може бути, наприклад, ПАТ «Рівнеазот». Крім одного з основних українських підприємств із виробництва аміаку та аміачних добрив, опрацьовуються інші можливі варіанти реалізації водню, у тому числі – для ГТС України.

  Фахівці компанії інформують, що розробку дільниці з виробництва «зеленого» водню проводять спільно з представниками кількох європейських компаній з виробництва електролізерів. Це дозволить перейти від теорії до вже реалізованої практики.

  «Пакет будівництва вітропарку вже готовий. Зараз проводимо розрахунки ТЕО для дільниці з виробництва «зеленого» водню. Наразі перед нами важливий етап залучення стратегічного партнера для співфінансуванню даного проєкту», – уточнює Микола Герасименко, керівник MCL.

  За оцінками спеціалістів компанії MCL, впровадження проєкту має відбутися протягом 2023-2025 років. Реалізація пілоту передбачається із залученням іноземного капіталу, тому команда активно працює над пошуком інвестиційних партнерів. Наразі проєкт реалізується за власні кошти MCL.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий...

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Компанія «Лекхім» працює над створенням виробництво COVID-вакцини у Харкові

  У Харкові АТ «Лекхім» планує почати виробництво вакцини від COVID-19. На організацію виробництва компанія готова витратити до 30 мільйонів євро.

  Нова РЛС «Фенікс-1» прийнята на озброєння української армії

  На озброєння Збройних сил України прийнято станцію виявлення 80К6КС1 «Фенікс-1» від КП «НВК «Іскра».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Укрзалізниця” представила концепт плацкартного вагона нового типу (фото)

  На виставці рухомого складу, яка проходила у Києві в кінці серпня, "Укрзалізниця" представила концепт оновленого плацкартного вагона, розроблений у співпраці з НУО...

  Зараз читають

  Збройні сили України повністю змінять парк командно-штабних машин на нові та модернізовані зразки

  Підприємство "Телекарт-Прилад", яке входить до складу ГС "Ліга оборонних підприємств України", спільно з головним управлінням зв’язку Збройних...

  На трасі М-18 відкрили рух транспорту по відновленому мосту через річку Оріль

  На кордоні Харківської та Дніпропетровської областей у міста Перещепине на трасі М-18 відкрили рух транспорту по 128-метровому...

  Президент ввів у дію рішення РНБО щодо розвитку Військово-морських сил

  Президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони щодо розвитку Військово-Морських Сил Збройних сил України.

  Wizz Air запускає польоти з Києва у друге за величиною місто Угорщини

  Лоукостер Wizz Air відкрив продаж авіаквитків на рейси з Києва у друге за величиною місто Угорщини -...