9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Вересня, 2022

У Чорнобильській зоні висадили дерева, які поглинають радіацію

В рамках наукового проекту на території зони відчуження завершили створення експериментальних майданчиків і висадку саджанців для вирощування культур павловнії (Paulownia Clone In vitro 112)

Результатом експерименту буде оцінка параметрів накопичення радіонуклідів цією рослиною на ділянках з різним ступенем радіоактивного забруднення. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на delo.ua

Дослідження планують проводити протягом наступних 5 років фахівцями ТОВ “Науковий парк ЧОРНОБИЛЬ” у співпраці з ДСП “Екоцентр”, ДСП “Північна пуща” та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником.

За попередніми даними, дерево павловнії за 5 років досягає до 20 метрів у висоту, і відповідно, швидше інших рослин, поглинає радіоактивні елементи, що містяться в грунті.

“Оскільки павловнія відноситься до групи швидкоростучих деревних порід, можна припустити, що у рослин буде спостерігатися підвищений рівень накопичення радіонуклідів. Здатність павловнії концентруватирадіонукліди може бути використана для очищення грунту, а також посилення бар’єрної функції зони і безпеки для людей”, – повідомив гендиректор ДСП “Екоцентр” Сергій Кірєєв.

Всього було висаджено 100 саджанців Paulownia Сlonе in Vitro 112® на 4-х майданчиках з урахуванням стану радіаційного забруднення і складу грунтів: Паришів, Рудня-Іллінці, Копачі та Чорнобиль.


Paulownia Сlonе in Vitro 112® – штучно виведений вид павловнії, який характеризується високими показниками за темпами приросту, стійкістю до шкідників, хвороб і екстремальних температур: дерева здатні витримувати до -25°/-27°C взимку і до +45°C влітку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають