9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

У Чорнобилі запрацює нове сховище ядерного палива

Зараз на об’єкті проходять “холодні випробування” всіх систем і модулів. Машинний зал першого і другого енергоблоків перетворять на сховище для радіоактивних відходів

Уже в наступному місяці її планували ввести в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій всередині саркофага. Однак поки дати змістилися. На скільки часу, вирішать у грудні.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на finance.ua

Нинішнє сховище відпрацьованого ядерного палива мокрого типу завершать використовувати через 7 років. Нова технологія сухого типу дозволить зберігати відпрацьоване паливо мало не вдвічі довше – 100 років.

“Паливо з реакторів буде фонити. На шляху між персоналом і паливом будуть метрові стіни, метрове захисне скло. Все паливо переміщається в захисних транспортних чохлах, контейнерах для забезпечення радіаційної безпеки”, – прокоментував інженер проектної групи сховища відпрацьованого ядерного палива Денис Бабич.

Після того як паливо пройде спеціальну обробку, його перемістять в бетонні сховища. Працівники ЧАЕС запевняють, що сховища здатні витримають і землетрус, і падіння літака, і навіть вибух.

Нове сховище для відпрацьованого ядерного палива планюється запустити на повну потужність протягом року. Тоді ж в машинному залі 1-го і 2-го енергоблоків запрацює сховище для радіоактивних відходів. Підготовчі роботи вже розпочалися.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають