9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

«Царська долина» має намір збудувати унікальну підземну лікарню

blankВраховуючи висновок профільної комісії, депутати обласної ради в ході другого пленарного засідання шостої сесії ухвалили рішення «Про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами Товариству з обмеженою відповідальністю «Царська долина».

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Закарпатської облради.

Мова  про користування надрами з метою, не пов’язаною з видобуванням корисних копалин,  – а будівництва та експлуатації алергологічної лікарні  ( підземної) на ділянці надр, що знаходиться у селі Нересниця Тячівського району Закарпатської області.

Як показав досвід Солотвинських підземних відділень спелеосанаторію  Української та обласної алергологічних лікарень, альтернативи підземного лікування немає.  В підземних умовах  соляної шахти  найбільш цінне –  наявність  в повітрі негативно та позитивно заряджених іонів і природного аерозолю, що складається  на 98-99% з частинок солі.

На сьогодні облаштовано чисельні  соляні кімнати як на Закарпатті, так і в  інших регіонах України. Однак  подібні умови  неможливо відтворити на поверхні.  Це один із найбільш активних, безмедикаментозних,природних методів профілактики та лікування цілого комплексу захворювань:алергії, бронхіальної астми,хронічної пневмонії, зниження імунітету.

То ж реалізація даного проекту дасть змогу покращити якість життя таким хворим, значно пожвавить туристичний потік в Закарпаття та  сприятиме  створенню  нових робочих місць і відрахувань до місцевих бюджетів.

Депутати також вирішили, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Царська долина» протягом тримісячного строку з моменту отримання спецдозволу на користування надрами, має укласти договір про співпрацю із місцевими органами влади Тячівського району, на умовах інвестування не менше 5% вартості проекту у розвиток інфраструктури району, який підлягає погодженню з профільною постійною комісією обласної ради з питань екології та природних ресурсів, а також виконати взяті на себе зобов’язання щодо створення робочих місць в кількості не менше 30 штатних одиниць.

Невиконання даним товариством цих умов буде  підставою для порушення процедури скасування спецдозволу на користування надрами у встановленому законом порядку.

На сьогодні головним пріоритетом є детальне геологічне вивчення ділянки. Тільки по його завершенню  та в разі позитивних результатів  можливий перехід до  проектування та облаштування підземної лікарні.

Останні новини:

Зараз читають