9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Вересня, 2021

«Царська долина» має намір збудувати унікальну підземну лікарню

 • Враховуючи висновок профільної комісії, депутати обласної ради в ході другого пленарного засідання шостої сесії ухвалили рішення «Про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами Товариству з обмеженою відповідальністю «Царська долина».

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Закарпатської облради.

  Мова  про користування надрами з метою, не пов’язаною з видобуванням корисних копалин,  – а будівництва та експлуатації алергологічної лікарні  ( підземної) на ділянці надр, що знаходиться у селі Нересниця Тячівського району Закарпатської області.

  Як показав досвід Солотвинських підземних відділень спелеосанаторію  Української та обласної алергологічних лікарень, альтернативи підземного лікування немає.  В підземних умовах  соляної шахти  найбільш цінне –  наявність  в повітрі негативно та позитивно заряджених іонів і природного аерозолю, що складається  на 98-99% з частинок солі.

  На сьогодні облаштовано чисельні  соляні кімнати як на Закарпатті, так і в  інших регіонах України. Однак  подібні умови  неможливо відтворити на поверхні.  Це один із найбільш активних, безмедикаментозних,природних методів профілактики та лікування цілого комплексу захворювань:алергії, бронхіальної астми,хронічної пневмонії, зниження імунітету.

  То ж реалізація даного проекту дасть змогу покращити якість життя таким хворим, значно пожвавить туристичний потік в Закарпаття та  сприятиме  створенню  нових робочих місць і відрахувань до місцевих бюджетів.

  Депутати також вирішили, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Царська долина» протягом тримісячного строку з моменту отримання спецдозволу на користування надрами, має укласти договір про співпрацю із місцевими органами влади Тячівського району, на умовах інвестування не менше 5% вартості проекту у розвиток інфраструктури району, який підлягає погодженню з профільною постійною комісією обласної ради з питань екології та природних ресурсів, а також виконати взяті на себе зобов’язання щодо створення робочих місць в кількості не менше 30 штатних одиниць.

  Невиконання даним товариством цих умов буде  підставою для порушення процедури скасування спецдозволу на користування надрами у встановленому законом порядку.

  На сьогодні головним пріоритетом є детальне геологічне вивчення ділянки. Тільки по його завершенню  та в разі позитивних результатів  можливий перехід до  проектування та облаштування підземної лікарні.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Харківський авіазавод виплатив зарплату за серпень шляхом реалізації єгипетського контракту

  На Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві виплатили зарплату за серпень 2021 та намагаються розв'язати проблему стажу працівників.

  На Дніпрі почали тестувати шлюзування караванів з двох барж та буксира (фото)

  З ініціативи ДП "Укрводшлях" з 17 вересня 2021 року починаються тестові шлюзування караванів баржо-буксирних складів (2 баржі та 1 буксир) на шлюзах...

  Україна за підтримки США має намір побудувати завод з виробництва ядерного палива та п’ять блоків АЕС

  Презентований в США проєкт розвитку атомної енергетики на $9,6 мільярда включає будівництво двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС) і малих модульних реакторів,...

  Перші ракетні катери для українського флоту побудують у Шотландії

  Ракетні катери Fast Inshore Attack Craft (FIAC) для України почнуть будувати на суднобудівному заводі Babcock Rosyth у Шотландії.Про...

  Приватизацією заводу “Більшовик” зацікавились великі забудовники

  Аукціон із продажу АТ «Перший київський машинобудівний завод» призначено на кінець жовтня.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Главком.

  Нідерландська компанія відкрила на Львівщині новий завод з виробництва кормових добавок

  У п'ятницю, 17 вересня, нідерландська компанія De Heus разом з українським партнером Федором Шопським відкрила в селі Хильчиці Львівської області новий завод...

  У Київській області відкрили новозбудовану Академію спорту

  У Бучі Київської області відкрилася сучасна Академія спорту, споруджена за програмою «Велике будівництво». Про це повідомляє пресслужба Київської обласної...

  Компанія Onur перемогла у тендері на будівництво аеродрому в Дніпрі

  Новим підрядником будівництва аеродрому в аеропорту Дніпра обрана компанія Onur.Про це свідчить інформація в системі публічних торгів Prozorro,...

  Зараз читають

  Перший корвет типу Ada приймуть до складу ВМС України у 2024 році

  Військово-морські сили України зарахують до складу новий корвет класу Ada вже у 2024 році.

  До кінця року на Бурштинській ТЕС відремонтують шість енергоблоків

  На Бурштинсьткій ТЕС до кінця року відремонтують шість енергоблоків. Інвестиції в оновлення електростанції складуть 546 мільйонів гривень.

  На Дніпрі почали тестувати шлюзування караванів з двох барж та буксира (фото)

  З ініціативи ДП "Укрводшлях" з 17 вересня 2021 року починаються тестові шлюзування караванів баржо-буксирних складів (2 баржі...

  За рік роботи поромна переправа Орлівка-Ісакча перевезла майже 32 тисячі транспортних засобів

  За рік роботи з 10 серпня 2020 року поромна переправа через Дунай між Україною і Румунією -...