9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Травня, 2022

Сучасний насіннєво-селекційний центр запрацював на Донеччині

18 грудня відбулося відкриття інноваційного лісорозсадницького комплексу на базі ДП «Лиманський лісгосп».

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Відтепер тут вирощуватимуть садивний матеріал на основі технологій шведської компанії ВСС АВ, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насінних центрів і розсадників.

«Сьогодні ми відкриваємо вже другий потужний насіннєво-селекційний центр в Україні. Перший такий завод з вересня працює на Львівщині. І це лише початок. Наша мета – у наступному році збудувати ще вісім таких центрів у Київській, Житомирській, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській, Волинській, Івано-Франківській і Тернопільській областях.», – розповів в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на відкритті.

Як повідомив голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, щорічно цей лісорозсадницький комплекс вироблятиме по 1 200 000 сіянців сосни із закритою кореневою системою. У майбутньому завод працюватиме на листяні породи, а також забезпечуватиме садивним матеріалом сусідні регіони.

Заплановані також будівництво поля дорощування і теплиці. Це дозволить збільшити потужності виробництва сіянців удвічі – до 2 400 000 штук на рік.

Центр складається з цеху переробки та висівання насіння, теплиці для вирощування сіянців із закритою кореневою системою та майданчика дорощування сіянців.

Такий самий комплекс цієї осені запрацював на Львівщині. Прогнозується, що регіон додатково отримуватиме 7,5 млн сіянців на рік із закритою кореневою системою та 4 млн сіянців із покращеною кореневою системою.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають