9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Станція з дослідження річки Дніпро на сонячній енергії запрацює на Чернігівщині

 • Чернігівський національний технологічний університет, Деснянське басейнове управління водних ресурсів та громадська організація «Доброчин» спільно з білорусами реалізують проект моніторингу параметрів води у Дніпрі.

  Суть проекту полягає у створенні системи моніторингу води в Дніпрі на території України і Білорусі. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на EcoTown.com.ua.

  Проект плануємо реалізувати за 16 місяців, зараз якраз триває його реєстрація, – говорить завідувач кафедри Біомедичних радіоелектронних апаратів та систем ЧНТУ Олександр Велігорський. – До кінця березня 2019 року в Любечі Ріпкинського району та в Лоєві Гомельської області мають з’явитися дві автономні безпровідні станції, що живитимуться від сонячних панелей вдень та від акумуляторів у темний час доби. Станції будуть встановлені на берегах Дніпра: зверху розміщуватимуться сонячні панелі, а знизу, глибоко під землею, від кожної станції до річки йтиме труба – у місці її виходу будуть встановлені датчики. З їх допомогою можна буде дізнатися про рівень води, ступінь забруднення, її температуру тощо.

  Отримана інформація передаватиметься через мобільний інтерфейс на сервер, до якого матимуть доступ усі користувачі. Таким чином можна відслідкувати зміну параметрів протягом певного часу. У випадку швидкого підйому рівня води, значного забруднення тощо спрацьовуватиме служба смс-інформування для ДСНС України.

  Університет займається технічною складовою проекту, Деснянське басейнове управління завідуватиме роботами на місці, шукатиме підходящу ділянку для станції. Громадська організація взяла на себе роботу з населенням. Аналогічні дії проводяться і в Білорусі, – пояснює Олександр Велігорський. – Коли станція запрацює, ми обов’язково розмістимо інформацію про неї у Любецькому музеї, також створимо сайт, на якому кожен зможе знайти всю зібрану станцією інформацією про Дніпро.

  Станції в Любечі і Лоєві збудують за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект коштує 235 тисяч євро. 90 % цієї суми – це внесок ЄС. Решта – учасників проекту, тобто України і Білорусі (витрати поділено порівну).

  Ми вже відправили всі необхідні документи до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Тільки-но отримаємо відповідь, нам надійде перший транш і можна буде приступати до практичної реалізації проекту, – підсумував Олександр Велігорський.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією...

  «ХКБМ» спільно з військовими створює роботизований комплекс на базі БТР-4Е

  На ДП «ХКБМ» опрацьовують концепцію створення роботизованого наземного комплексу на базі колісного шасі БТР-4Е.