9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

США надали $250 млн гарантій на будівництво ядерного сховища в Чорнобилі

Американська урядова Корпорація закордонних приватних інвестицій США (OPIC) і український НАЕК “Енергоатом” підписали угоду щодо страхування на суму $250 млн  будівництва в Україні Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Укрінформ 

Це дало змогу зменшити ставку кредитування для України, а інвесторам з американського фондового ринку дало гарантії, що вони протягом тривалого 20-річного періоду матимуть можливість не тільки повернути свої кошти, але й стабільно отримувати прибуток, – так прокоментував підписання угоди президент НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський

Після будівництва заводу в Чорнобильській зоні Україна не витрачатиме сотні мільйонів доларів щорічно на доправку і зберігання відпрацьованого ядерного палива.Після підписання угоди відбулося забезпечення фінансових гарантій для будівництва заводу в Україні, який зберігатиме відпрацьоване паливо з трьох українських електростанцій.

Зі свого боку посол України в США Валерій Чалий, наголосив, що допомога американського уряду та будівництво заводу дає нові можливості для розвитку співпраці зі Сполученими Штатами.

Це величезний внесок у нашу енергетичну безпеку, дуже серйозний внесок у наше стратегічне партнерство. Крім того, ми отримуємо для людей, які проживають у непростих умовах в Чорнобильській зоні робочі місця, отримуємо додаткові ресурси для відновлення екології і багато чого іншого в результаті реалізації цього проекту, – зауважив український дипломат.

Відповідно до підписаної угоди, Bank of America/Merrill Lynch організував розміщення облігацій з фіксованою ставкою на фондовому ринку США для запозичення 250 млн дол. під зобов’язання страхування ризиків з боку OPIC. Крім того, український “Енергоатом” отримає 20-річний кредит на відповідну суму.

Нагадаємо, НАЕК “Енергоатом” спільно з американською компанією Holtec International розпочали будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в листопаді 2017 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають