9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Лютого, 2023

Сміттєпереробний завод у Житомирі запустять у січні 2022 року

Сміттєпереробний завод у Житомирі тестовому режимі запустять у січні, а в лютому прийматиме на переробку сміття.  Невдовзі очікують нове обладнання з Хорватії, подібного в Україні немає. 

Про це повідомляє Житомирська мерія, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Перший житомирський інформаційний портал.

“Завод працюватиме в автоматичному режимі, та невелика кількість персоналу обслуговуватимуть систему та контролюватимуть, як працює  сучасне обладнання. З понеділка  хорватські інженери вже навчатимуть працівників. Установка  обладнання та його запуск займуть два місяці”, – йдеться в повідомленні.

Наразі 16 фур з устаткуванням, які виїхали з Хорватії 8 грудня, в дорозі. Вони доставляють обладнання для переробки та сортування сміття.

“Вчора з Хорватії виїхало 16 фур устаткування, необхідного для переробки та сортування сміття. Це основна лінія, яка сортуватиме органіку, пластик, папір та іншу вторинну сировину. Процес включатиме в себе компостування та переробку в RDF-паливо. Компост високої якості можна буде використовувати  як добриво для рослин”, – розповів заступник директора ТОВ «Ґрін Бін Україна» В’ячеслав Білоцький.

Міський голова Сергій Сухомлин акцентує, що наступним кроком, буде будівництво ТЕЦ, яка спалюватиме RDF-паливо від майбутнього сміттєпереробного заводу:

“Спалювання 40 тис. тонн RDF – палива замінить ще 30 % використання  газу по місту”.

За розрахунками німецької компанії, вартість такої станції буде близько 38 млн євро,  а термін окупності – 7 років. 

В міськраді додають, що ці заходи дозволять не лише зменшувати викиди в атмосферу, а й стримуватимуть зростання тарифів та сум у платіжках житомирян.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають