9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

Пакет не потрібен: в Україні заборонять поліетиленові пакети

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, розроблений на основі Директиви Європейського парламенту «Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу», який запровадить обмеження щодо використання пластикових пакетів в Україні.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на сторінку “Фонд розвитку міст

Згідно з проектом закону пропонується Заборонити надання безкоштовних поліетиленових пакетів з 1 січня 2021 року, а також заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року. Крім того законопроект передбачає введення обов’язкової сертифікації пакетів на придатність до біорозкладу.

З гігієнічних міркувань заборона не розповсюджуватиметься на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинним пакуванням.

Запропоновані обмеження сприятимуть розвитку ринку альтернатив пластиковим пакетам у країні. Замість них можна використовувати текстильні сумки та мішечки, паперові пакети, або пакети з крохмалю, які використовуються в країнах ЄС, що ввели заборону на пластикові пакети, – заявляють у ГО ReThink.

На думку ініціаторів законопроекту, українські виробники пакетів можуть виробляти пакети з крохмалю на наявному обладнанні та не потребує додаткових інвестицій. Крім того, України володіє достатньою кількістю сировини, щоб стати провідним виробником біорозкладної гранули з крохмалю у світі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають