9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Одеська область отримала великий гран на масштабний екологічний проект

Дельта Дунаю отримала великий грант на масштабний проект по відновленню природи. В першу чергу це стосується двох регіонів – півдня Одеської області та Румунії, де і знаходиться дельта Дунаю.

Європейська програма Endangered Landscapes Programme (що охороняються ландшафти) виділила грант Rewilding Europe (некомерційна організація, що базується в Нідерландах, яка працює над відновленням ландшафтів як мінімум в 10 різних регіонах Європи) і її місцевим партнерам на великомасштабне відновлення великих водно-болотних угідь і степів в дельті Дунаю, яке принесе величезні вигоди широкого кола місцевих зацікавлених сторін. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на “Южный курьер“.

Грант виділений на підтримку найбільшого проекту з відновлення природи, який коли-небудь реалізовувався в дельті Дунаю. Проект значно прискорить відновлення природних ландшафтів дельти, їх флори і фауни на площі понад 40 тисяч гектарів (400 квадратних кілометрів) на території трьох країн: Румунії, України та Молдови. Проект також зміцнить прикордонне співробітництво в регіоні, надасть підтримку біосферних заповідників в трьох країнах, і принесе користь місцевим громадам за рахунок розвитку стійкої економіки на основі природи.

Проект «Відновлення водно-болотних угідь і степів Дунаю» стартує в 2019 і триватиме до 2024 року. Він являє собою новаторську спробу поєднати водні та наземні компоненти дельти в єдиний ландшафт – від степів і невеликих приток, водно-болотних угідь, озер, струмків до великих древніх берегових піщаних дюн і лісів.

У ході реалізації проекту ми відновимо польдери і острова, возз’єднатися озера з Дунаєм, – пояснює Делі Сааведра (Deli Saavedra), регіональний менеджер Rewilding Europe і загальний керівник проекту.

Цей проект не тільки про ландшафтах і природі, але так само і про людей. Проект буде залучати місцеві громади, приділяючи особливу увагу розвитку і підтримці сталого використання природних ресурсів (таких як рибальство) і екологічного туризму.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають