9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

Одеса витратить 17 млн гривень на відновлення навколишнього середовища

blankУ планах чиновників – зниження рівня забруднення повітря, поліпшення якості води у водоймах, раціональне поводження з відходами та реконструкція каналізаційних систем.

Одеський виконком схвалив програму охорони і поліпшення стану навколишнього середовища міста на найближчі п’ять років. У планах чиновників – зниження рівня забруднення повітря, поліпшення якості води у водоймах, раціональне поводження з відходами та реконструкція каналізаційних систем. На все планують витратити 16,71 млн грн з міської скарбниці, але експерти впевнені: вартість лише одного проекту може перевищувати загальну суму майже в 36 разів.

За словами одеських чиновників, подібні програми діяли в місті і раніше, але обсяг робіт від цього не зменшився. “Нинішній стан навколишнього середовища свідчить про те, що практично немає компонентів екосистеми, які б не відчували негативного впливу”, – відзначають в муніципалітеті. Читаючи текст програми, який доступний на офіційному сайті міської ради, “Сегодня” помітила, що більшу частину передбачуваного бюджету хочуть витратити тільки на розробку проектів.

Серед іншого, більше 2 млн грн підуть на контроль забруднення повітря. За даними обласного управління статистики, в місті поруч з базами відпочинку і санаторіями працюють більше 150 промислових підприємств, а найбільше викидів здійснюють компанії, що поставляють воду, тепло і газ. Щоб вирішити проблему, згідно з програмою, місто закупить обладнання для пересувної екологічної лабораторії, яка буде збирати інформацію про стан повітря.

Ще півмільйона підуть на розробку плану будівництва нових комплексів з утилізації небезпечних і сортування твердих відходів. А найбільше – 9,87 млн ​​грн – планують витратити на проектування та будівництво систем централізованого водовідведення у всіх районах міста. На думку чиновників, це має позбавити Одесу від проблеми затоплення вулиць під час сильних дощів і зменшити забруднення моря стічними водами.

Деякі фахівці вже охрестили програму “списком бажань”. Еколог Олег Васильєв каже, що проекти водовідведення розглядали на громадських слуханнях ще в 2015-му, і вже тоді вартість проведення комунікацій до очисних станцій і будівництва додаткового колектора нібито становила близько 600 млн грн.

“Це дуже важливо для одеситів, адже жителів Лузанівки постійно заливає під час дощів, а на Пересипу немає ніяких водозбірників, тому стоки потрапляють в море”, – пояснює Васильєв.

А ось еколог Юрій Нікітін вважає, що спочатку чиновникам потрібно звернути увагу на вирубку дерев. “80% підприємств в місті не працює, так що вони не основні забруднювачі. А ось без дерев нам скоро стане нічим дихати”, – говорить Нікітін.

ЕКОЛОГІЯ ПІД НАГЛЯДОМ ЄВРОПИ

Інші міста Одеської області не відстають від Південної Пальміри і теж намагаються поліпшити стан екології. Так, можновладці Балтської об’єднаної громади приступили до реалізації Всеукраїнської програми “Муніципальна енергетична реформа” і підписали зобов’язання, згідно з яким до 2030-го скоротять викид підприємствами вуглекислого газу на 30%. Одним з ініціаторів програми був Євросоюз, який мотивує місцевих чиновників підвищувати енергоефективність і підтримувати екологію.

Тепер на громадських слуханнях місцеві жителі повинні вирішити, які об’єкти візьмуть участь в програмі. Потім документ затвердить міськрада, а потім перевірить Єврокомісія. Чиновники кажуть, що енергетична реформа, серед інших підприємств, торкнеться школи, системи вуличного освітлення та водопостачання. Розберуться і з полігоном твердих побутових відходів.

Останні новини:

Зараз читають