9.5 C
Alba Iulia
Середа, 12 Травня, 2021

Одеса витратить 17 млн гривень на відновлення навколишнього середовища

 • У планах чиновників – зниження рівня забруднення повітря, поліпшення якості води у водоймах, раціональне поводження з відходами та реконструкція каналізаційних систем.

  Одеський виконком схвалив програму охорони і поліпшення стану навколишнього середовища міста на найближчі п’ять років. У планах чиновників – зниження рівня забруднення повітря, поліпшення якості води у водоймах, раціональне поводження з відходами та реконструкція каналізаційних систем. На все планують витратити 16,71 млн грн з міської скарбниці, але експерти впевнені: вартість лише одного проекту може перевищувати загальну суму майже в 36 разів.

  За словами одеських чиновників, подібні програми діяли в місті і раніше, але обсяг робіт від цього не зменшився. “Нинішній стан навколишнього середовища свідчить про те, що практично немає компонентів екосистеми, які б не відчували негативного впливу”, – відзначають в муніципалітеті. Читаючи текст програми, який доступний на офіційному сайті міської ради, “Сегодня” помітила, що більшу частину передбачуваного бюджету хочуть витратити тільки на розробку проектів.

  Серед іншого, більше 2 млн грн підуть на контроль забруднення повітря. За даними обласного управління статистики, в місті поруч з базами відпочинку і санаторіями працюють більше 150 промислових підприємств, а найбільше викидів здійснюють компанії, що поставляють воду, тепло і газ. Щоб вирішити проблему, згідно з програмою, місто закупить обладнання для пересувної екологічної лабораторії, яка буде збирати інформацію про стан повітря.

  Ще півмільйона підуть на розробку плану будівництва нових комплексів з утилізації небезпечних і сортування твердих відходів. А найбільше – 9,87 млн ​​грн – планують витратити на проектування та будівництво систем централізованого водовідведення у всіх районах міста. На думку чиновників, це має позбавити Одесу від проблеми затоплення вулиць під час сильних дощів і зменшити забруднення моря стічними водами.

  Деякі фахівці вже охрестили програму “списком бажань”. Еколог Олег Васильєв каже, що проекти водовідведення розглядали на громадських слуханнях ще в 2015-му, і вже тоді вартість проведення комунікацій до очисних станцій і будівництва додаткового колектора нібито становила близько 600 млн грн.

  “Це дуже важливо для одеситів, адже жителів Лузанівки постійно заливає під час дощів, а на Пересипу немає ніяких водозбірників, тому стоки потрапляють в море”, – пояснює Васильєв.

  А ось еколог Юрій Нікітін вважає, що спочатку чиновникам потрібно звернути увагу на вирубку дерев. “80% підприємств в місті не працює, так що вони не основні забруднювачі. А ось без дерев нам скоро стане нічим дихати”, – говорить Нікітін.

  ЕКОЛОГІЯ ПІД НАГЛЯДОМ ЄВРОПИ

  Інші міста Одеської області не відстають від Південної Пальміри і теж намагаються поліпшити стан екології. Так, можновладці Балтської об’єднаної громади приступили до реалізації Всеукраїнської програми “Муніципальна енергетична реформа” і підписали зобов’язання, згідно з яким до 2030-го скоротять викид підприємствами вуглекислого газу на 30%. Одним з ініціаторів програми був Євросоюз, який мотивує місцевих чиновників підвищувати енергоефективність і підтримувати екологію.

  Тепер на громадських слуханнях місцеві жителі повинні вирішити, які об’єкти візьмуть участь в програмі. Потім документ затвердить міськрада, а потім перевірить Єврокомісія. Чиновники кажуть, що енергетична реформа, серед інших підприємств, торкнеться школи, системи вуличного освітлення та водопостачання. Розберуться і з полігоном твердих побутових відходів.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Тривають роботи з реконструкції мосту через Північно-Кримський канал (фото)

  Мостобудівники відзвітували про перші результати реконструкції мосту через Північно-Кримський канал, розташованого на автотрасі Р-47 Херсон - Нова...

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.Передає Національний Промисловий Портал,...

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний потенціал, закликав в.о. генерального директора...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за прикладом станції "Святошин".

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами зі Стамбула (Туреччина) в Уаґадуґу...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Зараз читають

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.

  ДССТ побудує базу Військово-морських сил України в Бердянську

  Державна спеціальна служба транспорту України збудує військово-морську базу «Схід» Військово-морських сил ЗС України у Бердянську.

  Wizz Air відкриває чотири нові маршрути зі Львова

  Угорський лоукостер Wizz Air оголосив про запуск рейсів за чотирма напрямками з аеропорту Львів - у Меммінген...