9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Новий сміттєпереробний завод у Житомирі почне роботу вже у лютому (відео)

У Житомирі триває будівництво сміттєпереробного заводу. 19 січня журналістам показали, на якому етапі перебувають роботи.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Житомир.info.

На території вже можна побачити адмінбудівлю, пропускний пункт та приміщення, де знаходяться два цехи – сортувальний та відділення по компостуванню. Саме в сортувальний цех наразі завозять обладнання.

«На сьогодні готовність цеху становить 90 % – те, що стосується загальнобудівельних робіт, а те, що стосується робіт з монтажу обладнання – на 40 %. Ми бачимо, що частина обладнання вже знаходиться у приміщенні. У цьому році, починаючи з 13 січня, доставка обладнання поновилася, враховуючи свята, була тимчасова пауза. Ми розраховуємо, що до кінця січня буде завершена доставка обладнання повністю, починаючи з 25 січня очікуємо повернення наших колег з Хорватії, які забезпечать повністю монтаж цього обладнання і початок пусконалагоджувальних робіт по обладнанню», – говорить директор групи компаній «Ґрін Бін Україна» Євгеній Барах.

Директор групи компаній «Ґрін Бін Україна» розповідає, яке саме сміття будуть переробляти на заводі.

«Будемо приймати все сміття, яке не належить до спеціальних видів відходів, які вимагають відповідних ліцензій і дозволів на поводження з ними. Також те, яке наразі є великогабаритним, наприклад, будівельне сміття, яке фізично переробити неможливо. Все інше сміття, яке знаходиться в стаціонарних контейнерах перевізників по місту, воно підлягає доставці та переробленню. Вторинна сировина така, як скло, пластик, також підлягає переробці. В принципі, всі інші види відходів можуть потрапляти на завод, старі меблі, гілля», – розповів Євгеній Барах.

Після переробки сировину можна повторно використовувати, тому її можна буде продати, каже Євгеній Барах.

«Шукаємо ринки збуту. Сьогодні це досить цікаве питання, оскільки ринків збуту як таких в Україні немає, оскільки не було потужностей. З’явиться перша потужність, будемо формувати ринок збуту, сподіваюся, що наш проєкт, який має назву «соціальний», буде ще інвестиційним і економічно окупним», – сказав він.

Наразі триває набір працівників, планується, що на заводі буде працювати близько 120 осіб, як зазначив Євгеній Барах, люди отримуватимуть гідну заробітню плату, середня від 15 тисяч гривень.

Планується, що в лютому завод розпочне працювати в тестовому режимі, і вже в березні тут мають переробляти сміття з усього міста.

«За нашими розрахунками – це має відбутися у лютому, разом з введенням в експлуатацію як об’єкта будівництва, так і обладнання, згідно з законодавством України. Наш графік і моє завдання озвучено таким чином, що у березні має повноцінно функціонувати завод», – наголосив директор групи компаній «Ґрін Бін Україна» Євгеній Барах.

blank

Відзначимо, що 19 січня виконком затвердив тариф сміттєпереробному заводу на переробку відходів.

«Був затверджений тариф на переробку. На сьогодні тариф складається з перевезення і захоронення, а буде – перевезення, переробка, захоронення. Тариф збільшиться орієнтовно на 10-11 грн, в залежності від того, це приватний сектор чи багатоповерхівки. Збільшується шляхом того, що будуть везти на переробку. Водночас буде зменшена складова по захороненню, було кожному орієнтовно – 3 грн 50 копійок, а буде 15 копійок», – розповів начальник управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрій Гуменюк.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають