9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Нікопольський завод феросплавів ввів в експлуатацію систему очищення повітря

Наприкінці 2021 року в агломераційному цеху АТ “Нікопольський завод феросплавів” було введено в експлуатацію новий газоаспіраційний комплекс, що очищає повітря від забруднень, яке створюється в процесі виробництва.

Передає Національний Промисловий Портал.

Як повідомили у пресслужбі підприємства, фактична вартість будівництва газоаспіраційної станції становить 315 мільйонів гривень. Роботи з реалізації проєкту виконувались українськими проєктувальниками, підрядниками та постачальниками.

Новий екологічний комплекс дозволяє знизити викиди до 20 тисяч тонн пилу на рік або на 55 тонн на добу. А оскільки уловлений пил містить марганець, він повертається у виробництво. Загальна кількість вторинної сировини, яка вловлюється комплексом та повертається у виробництво – до 22500 тонн на рік.

При цьому дані про запилення повітря в онлайн-режимі передаються в обласну екологічну інспекцію.

“Для нас введення в експлуатацію чергового екологічного об’єкта – важливий момент. Тому що ми робимо внесок в екологію підприємства, міста, та й країни загалом. За останні 20 років ми побудували 15 газоаспіраційних систем, а за весь час існування підприємства – 25 установок було побудовано і реконструйовано на НЗФ. Їх загальна продуктивність 10 млн кубометрів на годину газів, що очищуються. А всього на підприємстві зараз працює 50 тис. рукавних фільтрів, які відводять забруднену пилоповітряну суміш від робочих місць”, — зазначив генеральний директор НЗФ. Володимир Куцин.

blank

За словами директора з капітального будівництва підприємства Олега Камбарова, запущена у грудні установка з очищення повітря – не останній екологічний об’єкт на заводі, оскільки вже розпочався перший етап підготовки проєкту будівництва ще одного комплексу.

“Нова газоаспіраційна установка буде технологічною та аспіраційною. Вона буде цікавішою у плані інженерних рішень. З введенням в експлуатацію цього об’єкта будуть повністю вирішені екологічні проблеми, які тяжіють над агломераційним цехом та заводом. Тобто ми повністю завершимо екологічну програму по підприємству. Які б екологічні вимоги не стояли перед заводом, ми обов’язково їх виконуватимемо. Для цього у нас є всі необхідні ресурси”, — підкреслив Камбаров.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають