9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

Наприкінці 2017 року у Львові розпочнуть будівництво сміттєпереробного заводу

Фахівці французької компанії “Egis”, яка готує для Львова комплексне дослідження та розробляє стратегію у сфері поводження з відходами, рекомендували місту будувати сміттєпереробний завод на території ТЕЦ-2, що на вулиці Пластовій у Личаківському районі міста.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на EcoTown.

“Ми дослідили три земельні ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу: кар’єр у Добрянах, територію в селі Новий Яр та ТЕЦ-2, – заявив Крістофер Раунд, керівник проекту. – Саме остання ділянка є цілком придатною для будівництва такого об’єкту”.

16 червня виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення, згідно з яким завод будуть зводити на території ТЕЦ-2. Замовником з будівництва сміттєпереробного комплексу призначене ЛКП “Львівтеплоенерго”. За словами мера Львова Андрія Садового, обрана ділянка  дозволить в перспективі використовувати технологію спалення сміття для виробництва додаткової теплової енергії для міста.

Наразі компанія “Egis” досліджує структуру сміття у Львові. Експерти мають на меті визначити процент необхідного для сортування та придатного для компостування сміття.

 «Це буде перший завод з глибокої переробки відходів в Україні», – запевняє мер Львова. Водночас, заступник Андрія Садового з питань ЖКГ Сергій Бабак заявив, що об’єкт дозволить сортувати, компостувати та спалювати сміття.«Переробний завод складатиметься із трьох частин: сортувальний комплекс, який ділиться на першу і другу черги по 200 тис тонн на рік, компостування і спалювальна частина”, – пояснив він.

Ідею будівництва заводу на території Львова містяни сприйняли негативно. Люди вважають, що комплекс погіршить екологічний стан.

Екологи запевняють, що жодних проблем не буде, якщо будувати завод за найсучаснішими технологіями. “У межах європейських міст, таких як Прага та Відень, працюють візуально гарно оформлені сміттєпереробні заводи, від яких містяни практично  не відчувають дискомфорту,- розповіла консультант МБО “Екологія-Право-Людина” Софія Шутяк. – Інше питання – Європа наразі відмовляється від спалювання сміття, тому Україні потрібно обрати свій шлях».

Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові обійдеться у 160 мільйонів євро. Місто має намір знайти інвестора, або взяти кредит. У минулому році Львів подав документи у Європейський інвестиційний банк на отримання позики урозмірі 75 мільйонів гривень для будівництва заводу та рекультивації Грибовицького сміттєвого полігону. Поки що мерія не отримала відповіді.“Пройшов рік, але ми й далі підтримуємо цю заявку, яку подали на 75 млн. євро, – зазначила начальник управління інвестицій та проектів ЛМР Ольга Сивак. – Будемо знову звертатись у Міністерство регіонального розвитку і Європейський банк, аби пришвидшити прийняття рішення і дуже сподіваємося, що наш проект буде профінансований”.

За оптимістичними прогнозами Андрія Садового, сміттєпереробний завод у Львові почнуть будувати вже наприкінці 2017 року. «Розробка проекту триватиме 5 місяців і вже цього року ми зможемо розпочати перші будівельні роботи”, – прогнозує мер.

Зведення сміттєпереробного заводу триватиме три роки. “Якщо все йтиме чітко по плану і ніхто не буде заважати, то за 3 роки місто матиме сміттєпереробний завод, – запевняє мер Львова. – Дуже довго тривають проектні роботи та процес будівництва, на додачу, усі процедури будуть максимально прозоро відповідно до європейського законодавства: найкращі компанії Європи зможуть брати участь у тендерах і подавати свої пропозиції».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають