9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

Найбільший в Україні сміттєпереробний завод виготовлятиме компост

У Житомирі побудують найбільший в Україні сміттєпереробний завод, що перероблятиме 82 тисяч тонн побутових відходів на рік та виготовлятиме компост з продуктів переробки. Підрядником з реалізації проекту виступить хорватська компанія Тehnix, а інвестиції становитимуть 7–10 млн євро.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на сайт “Аграрії Разом“.

Запланована глибина переробки твердих побутових відходів за обраною технологією становитиме 85–95%. Серед інших розглядається можливість виготовлення компосту за допомогою анаеробного процесу, або так званого холодного компостування, коли органічні матеріали укладаються дуже щільно, і кисень відсутній у процесі компостування.

Основними перевагами технології компостування, яка розглядається є можливість отримувати високоефективні органічні добрива, які покращують властивості ґрунтів, адже до 30% всіх відходів міста становлять листя, трава, гілки з дерев, можна компостувати.

Технологія компостування широко розповсюджена у США та європейських країнах, де вона застосовується на сміттєпереробних комплексах і заводах.  

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають