9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Національна гвардія України взяла під охорону Чорнобильську АЕС

На Чорнобильську атомну електростанцію (ЧАЕС) 5 квітня прибули підрозділи Національної гвардії України, які взяли об’єкт під свою охорону.

Про це заявили у Державному спеціалізованому підприємстві “Чорнобильська АЕС”, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

“Сьогодні, 5 квітня, на Чорнобильську АЕС прибули підрозділи Національної гвардії України, які взяли об’єкт під свою охорону. Основними завданнями нацгвардійців на майданчику є охорона та оборона ядерних установок, а також фізичний захист ядерних матеріалів”, – ідеться в повідомленні.

blank

Зазначається, що наразі серед ключових задач підприємства – перевірка безпеки майданчика та його транспортної інфраструктури; перевірка радіаційного стану приміщень та об‘єктів станції, де перебували війська російської федерації (які повністю нехтували правилами радіаційної безпеки).

Також ротація персоналу зміни, яка знаходиться на майданчику (46 добровольців-працівників, які відправилися на майданчик ЧАЕС внаслідок ротації персоналу 20 березня, а також 13 працівників, які продовжують перебувати на робочих місцях вже близько 1000 годин — з самого початку захоплення станції).

blank

Зазначимо, російські війська, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти у зоні відчуження, 31 березня двома колонами вирушили в бік українського кордону з Білоруссю. Пізніше НАЕК “Енергоатом” повідомив, що, станом на вечір 31 березня, сторонніх осіб на майданчику ЧАЕС немає.

Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російськими військами у перший день агресії – 24 лютого. Лише 20 березня вдалося провести часткову ротацію персоналу ЧАЕС та евакуацію осіб, які там перебували.

Останні новини:

Зараз читають