9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

На Запоріжжі заявили про загрозу зараження підземних вод на захопленому окупантами залізорудному комбінаті

Голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух попередив про загрозу зараження підземних вод залізною рудою у разі зупинення відкачування вод на окупованому військами рф Запорізькому залізорудному комбінаті (ЗЗРК).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK centre.

Необхідність роботи насосних станцій пов’язана ыз добуванням сировини на глибині більше кілометра.

«Якщо не працюватимуть насосні станції, то за 3,5 тижня рівень води підніметься з одного кілометра на позначку «мінус 30». Це може мати тяжкі наслідки через зараження поверхневих вод та горизонтів залізною рудою», – заявив голова Запорізької ОВД.

Олександр Старух також додав, що зараз влада скликала комісію для вивчення ситуації. На основі її висновків буде прийнято подальші рішення для недопущення забруднення.

ЗЗРК зупинив виробництво у березні 2022 року після вторгнення Російської Федерації на територію України.

13 червня стало відомо про розкрадання з території підприємства 54 вантажних вагонів з агломераційною рудою вагою 3,2 тис. тонн.

blank
Фото з вільного доступу

Пізніше, 15 червня, адміністрація ЗЗРК заявила про втрату контролю над підприємством.

«В умовах тимчасової окупації м. Дніпрорудне представники військових формувань Російської Федерації незаконно проникли на територію підприємства та перешкоджають керівництву комбінату в управлінні, а також роблять незаконні дії щодо майна ЗЗРК», – сказано у заяві.

Відповідну заяву подано до правоохоронних органів та до Служби безпеки України. Також правоохоронці отримали від адміністрації ЗЗРК інформацію про осіб, які співпрацюють з окупантами.

Про комбінат

Запорізький ЗРК займається видобуванням залізної руди підземним способом. Гірські роботи проводяться на глибині 301-1140 м. Видобуток ведеться на Південно-Білозерському родовищі (балансові запаси – 188,1 млн тонн) та Переверзівському родовищі (балансові запаси – 393,9 млн тонн).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають