9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Травня, 2022

На Закарпатті для лісогосподарств побудують інноваційну теплицю

ДП «Ужгородське ЛГ» розпочинає транскордонну співпрацю зі Словаччиною, розширюючи власні спроможності та побудує нові теплиці.

Про це повідомили у Фейсбуці Закарпатського облуправління лісомисливським господарством, передає Національний Промисловий Портал з посилання на Укрінформ.

В сучасному розсаднику буде автоматична система поливу та вентиляції для вирощування дерев, стійких та адаптованих до проявів кліматичних змін.

Лісове господарство та проєкт під назвою «Шляхи до здорових лісів: посилення стійкості, життєздатності й адаптаційної спроможності лісів в прикордонних регіонах України та Словаччини» має на меті посилити стійкість та адаптаційну спроможність Карпатських лісових екосистем з огляду на прояви впливів зміни клімату на особливо вразливі гірські екосистеми українських Карпат та Високих Татр.

В рамках проєкту в Ужгородському лісництві «Ужгородське ЛГ» в одному із перших збудують унікальний та єдиний в області сучасний лісовий розсадник з інноваційною теплицею розміром 12,8 на 81 метр. Загальна площа розсадника – 1036,8 кв.м, локація – с. Великі Лази.

«В сучасному розсаднику буде автоматична система поливу та вентиляції для вирощування посадкового матеріалу основних лісоутворюючих порід дерев із закритою кореневою системою, стійких та адаптованих до проявів кліматичних змін»,- зазначає т.в.о. директора ДП «Ужгородське ЛГ» Володимир Зварич.

Також передбачається побудова адміністративно-побутової господарської будівлі, навіс для зберігання субстрату та техніки, пост охорони, виставковий майданчик садивного матеріалу, свердловина технічної води для поливу, локальні очисні споруди типу «Біотал».

Як повідомляється, усі вирощені саджанці з підвищеною приживлюваністю використовуватимуться лісовими господарствами Закарпатської області для створення більш екологічно стійких лісових насаджень.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають