9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Листопада, 2023

На Полтавщині чотири громади запустили підприємство з сортування сміття (відео)

Чотири громади Полтавщини об’єдналися, щоб змінити свій підхід до поводження з відходами. Було створене комунальне підприємство, де сортують пластик, скло та папір, а потім віддають їх на перероблення.

Передає Промисловий Портал з посиланням на видання “ЗМІСТ“.

Торік Гребінківська, Чорнухинська, Новооржицька та Пирятинська громади заснували підприємство «Екосервіс-2022». Щоб розпочати роботу, виграли грант і придбали сортувальну лінію, сміттєвоз, прес та навантажувач. Комунальники збирають у громадах сміття на перероблювання, сортують та фасують його на спецобладнанні, а потім продають. 

Усього в області, за офіційними даними, є понад 720 місць видалення відходів, частина яких має документи, але дуже багато також стихійних сміттєзвалищ. П’ята частина відходів на них – це пластик, який потенційно можна роздільно зібрати й віддати на переробку.

Експертка з питань управління відходами ГО «Еколтава» Марина Садкіна говорить, що на Полтавщині систему поводження зі сміттям удосконалюють не перший рік, але підприємство в Пирятині – це перше підприємство для роздільного збирання побутових відходів, створене у співпраці громад.

«Екосервіс-2022» працює пів року, поступово збільшуючи обсяги збору відходів. Наразі до нього долучилися 3 із 4 громад. За час роботи назбирали й здали 3,5 тонни пластикових пляшок та 14 тонн картону, за які отримали 82 тис. грн. Для досягнення окупності підприємству потрібно значно наростити об’єми збору відходів. Щоб охопити більше населення, у громадах встановлюють нові контейнерні майданчики.

Створення подібного сортувального підприємства на Полтавщині – це насамперед історія про екологічне рішення, що впроваджують попри повномасштабну війну, а потім – про економічну вигоду. Його метою є зменшення кількості неперероблених відходів на території області.

Останні новини:

Зараз читають